KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Okula Bir Sokak Hayvanı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Her Okula Bir Sokak Hayvanı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Kütahya Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz arasında "Her Okula Bir Sokak Hayvanı" Proje Protokolü imzalandı. İmza törenine Belediye Başkanı Kamil SARAÇOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan ERTAŞ, İl Millî Eğitim Müdürmüz Hasan BAŞYİĞİT ve Şube Müdürümüz İbrahim AYBEK katıldı.

İmza töreni sonrası Belediye Başkanı Kamil SARAÇOĞLU, Kütahya Belediyesi olarak okullarımızda 1 veya 2 barınak koyarak hem sokak hayvanlarını sahiplendireceklerini hem de okullarımızda eğitim gören çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamış olacaklarını belirterek, projenin ilk aşamada pilot bölge olarak belirlenmiş 7 okulda uygulanacağını ve sayının artırılarak devam edeceğini söyleyen Sayın SARAÇOĞLU belediye olarak hayvanların tüm sağlık kontrollerini, kulübelerini ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayacaklarını sözlerine ekledi.

"Ülkemiz İçin Örnek Olabilecek Bir Proje"

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ise konuşmalarında şunları söyledi:

"Bugün ülkemiz ve şehrimizdeki ilçelerimize örnek olabilecek bir projenin protokolünü imzalamış bulunmaktayız. Bu projeyle Belediyemiz ile gerçekleştireceğimiz çalışmalar doğrultusunda şuan pilot olarak belirlediğimiz 7 okulumuzda başlatacağımız hayvan barınağı çalışmasını yaygınlaştırarak devam edeceğiz. Bizlerin buradaki temel amacı öğrencilerimize hayvan sevgisini sağlamak. Sokak hayvanları ile Şehir merkezinde ve doğada da iç içe yaşıyoruz. Dolasıyla hayvanların bizim dostumuz olduğunu onların bizim sevgimize ihtiyaçları olduğunu öğrencilerimiz ile birlikte yaşayarak öğretmek istiyoruz. Bu projede Belediyemiz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Kütahyamız için hayırlı olmasını diliyorum."

15-10-201815-10-201815-10-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.