KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri KÜTBO'da Buluştu

Meslek Liseleri KÜTBO'da Buluştu

Merkeze bağlı meslek liseleri toplantısı Kütahya Ticaret Borsası binasında yapıldı. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN ve meslekî ve teknik Anadolu lisesi müdürleri katıldı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT "Üreten ve üretken bir Kütahya hayal ediyoruz. Bunun yolu meslekî eğitimden geçmektedir. Meslekî eğitimin kalitesinin artması için sanayi ve ticaret kuruluşları ile işbirliği içinde hareket etmeyi önemsiyoruz. Ticaret Borsası'nın, Kütahya'nın ticareti için öneminin farkındayız. Kütahya'daki tüm meslek kuruluuşları ve odalarla işbirliğine hazırız." dedi. Hasan BAŞYİĞİT, ilimizdeki meslek liseleri arasında koordinasyonun sağlanması amacıyla gerçekleştirilen toplantıya ev sahipliği yapan KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN'e teşekkürlerini sundu.

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemine dikkat çekerek, eğitimin geliştirilmesi yönünde yapılacak projelere KÜTBO olarak her zaman destek vereceklerini söyledi. Ayrıca meslekî eğitim konusunda görüşlerini dile getiren GÜLTEKİN, işletmelerin ara elaman diye nitelendirdiği meslek lisesi mezunlarının artık aranan elaman vasfında olduğunu belirterek, kaliteli ve katma değer sağlayacak meslekî eğitimin önemine vurgu yaptı.

 

Toplantının ikinci bölümünde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan GÖLPINAR başkanlığında, Müdürlüğümüze bağlı meslekî ve teknik liseleri okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı meslek liselerinde uygulanan projeler ve etkinlikler, işletmelerde meslekî eğitim, meslek liselerinde "Kalite Güvence Sistemi" ve "Öz Değerlendirme" konuları görüşülerek, değerlendirmelerde bulunuldu.

11-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-2020

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.