KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’DEN ASLANAPA ZİYARETİ

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’DEN ASLANAPA ZİYARETİ

ŞEHİT JANDARMA ER HALİL İBRAHİM KARTAL Z – KÜTÜPHANESİ AÇILDI


Vali Ahmet Hamdi Nayir Aslanapa Ortaokulu ile Aslanapa İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti, Şehit Jandarma Er Halil İbrahim Kartal Z – Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

 
Açılışa, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra Aslanapa Kaymakamı Yunus Emre Şahin, Aslanapa Belediye Başkanı Asaf Akar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Barış Başoğlu, Aslanapa ilçe protokolü, Şehit Jandarma Er Halil İbrahim Kartal’ın babası Lokman Kartal, bazı daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Okul Müdürü Yasin Atmaca Şehit Jandarma Er Halil İbrahim Kartal Z – Kütüphanesinde 2 bin 188 kitap olduğunu, Ocak ayından bugüne bin 311 kitap okunduğunu söyledi.


“ŞEHİDİMİZİN ADI YAŞATILACAK”


Konuşmasına Kütüphane Haftası hatırlatmasını yaparak başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şehit Jandarma Er Halil İbrahim Kartal’ın adının açılan kütüphanede yaşatılacağını kaydetti. Kitapların önemine dikkat çeken Vali Nayir, “Kitaplar bizim dünyaya açılan kapılarımız. Başka kültürleri, başka memleketleri onlardan öğreniyoruz. Sizlerin de en iyi dostunuz, arkadaşınız kitaplar. İnşallah bu kütüphanemizden olabildiğince istifade edebileceksiniz. Bu kütüphanemizin ikinci bir manası var: şehidimiz Halil İbrahim Kartal’ın adını taşıyor. Rahatımızı, huzurumuzu ve bağımsızlığımızı sağlayan şehitlerimizin de bu kütüphanelerde adları yaşayacak. Gerektiğinde her fert bu topraklar için can vermeye hazır. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.


Aslanapa İlçe Müftüsü İsmail Kutlu’nun dualarının etmesinin ardından Şehit Jandarma Er Halil İbrahim Kartal Z- Kütüphanesinin açılış kurdelesi Vali Ahmet Hamdi Nayir, Aslanapa Kaymakamı Yunus Emre Şahin, şehit babası Lokman Kartal tarafından kesildi. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir açılışın ardından kütüphanede incelemelerde bulundu, öğrencilerle kitaplar hakkında sohbet etti.


VALİ AHMET HAMDİ NAYİR ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ


5,6,7 ve 8. sınıfların derslerine de katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir öğrencilerin istek ve arzularını dinledi, geleceğe dair nasihatler verdi.


“ÜMİTSİZ OLMAYIN”


Öğrencilere hayatın onlar için güzellikler sakladığını ifade eden Vali Nayir, “Ortaokuldan, liseye geçeceksiniz, daha güzel günler sizleri bekliyor. Sizler okuyacak ve bizlerin yerine geleceksiniz. Bizler sizlere güveniyoruz, çok iyi şeyler başaracağınıza inanıyoruz.  Hayatta aşamayacağınız engel yok, yeter ki gayret edin. Ümitsiz olmayın. Ümidinizi yüksek tutarsanız hayatta güzel şeyler sizi bekliyor olacak” dedi.


“DAHA İYİSİNİ BAŞARABİLİRSİNİZ”


Öğrencilere sevdikleri meslekleri yapmaları konusunda öğüt veren Vali Nayir, “Sevmediğiniz işi yapmayın. Aileniz doktor olacağınızı düşünebilir; ama siz tarihi seviyorsanız tarihçi olacağınızı söyleyin. Bizim doktorlar kadar bu ülkenin tarihini, kültürünü çok iyi bilen tarihçilere, sosyal bilimcilere de ihtiyacımız var. Elbette mühendisimiz, doktorumuz olsun; ama çok iyi ilahiyatçılarımız, sosyologlarımız da olsun. Siz hangisini seviyorsanız, ona ulaşmaya çalışın. Biz başaracağınıza inanıyoruz. Eğer siz size inanamıyor, yeterince güvenemiyorsanız problem var demektir. Başaranlar sizden çok farklı değil. Sizler daha iyisini başarabilirsiniz. Kendinize güvenmemeniz için hiçbir sebep yok” ifadelerini kullandı.


“KÜTAHYA’NIN ZENGİNLİKLERİNİ TANIYIN”


Kütahya’nın sahip olduğu değerlerin bilindiği takdirde öğrencilere güven ve cesaret katacağının altını çizen Vali Nayir, “Geçen sene kaybettiğimiz Ahmet Yakupoğlu, yalnızca Kütahya ve Türkiye’de değil, dünya çapında bir ressamımızdı. Binlerce eseri var, hepsini büyük bir fedakarlıkla Dumlupınar Üniversitesine bağışladı. Hala Kütahya’da resimle uğraşan çok iyi sanatçılarımız var. Kadınlarımızdan da çok iyi ressamlarımız var. Sizler de onların çizgisini devam ettirebilirsiniz. 36 değişik madene sahip, yüzde 56’sı orman olan, 9 ayrı bölgesinde sıcak suyu bulunan zengin bir şehiriz. Bizim zenginliklerimizi bilirseniz kendinize ve ülkemize olan güveniniz artar” dedi.

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201831-03-201831-03-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.