KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

108 OKULA KİTAP DESTEĞİ

Kütahya İl Özel İdaresi, Kütahya il genelinde taşıma merkezi 108 okula, 6 bin 102 adet kitap desteğinde bulundu.  
108 OKULA KİTAP DESTEĞİ

Belediye Kültür Sarayında düzenlenen kitap dağıtım törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, bazı daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.   

Okumanın çocuk yaşlarda kazandırılması gereken bir alışkanlık olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Bilgi çağı olarak adlandırılan bugünün dünyasında kitap, ulaşılması en kolay hazine olmasının yanında maalesef ihmal edilen bir raf süsü olarak da bilinmektedir. Belki de onun bu özelliğinin altında, kişinin ne okuyacağını ya da okumaya nereden başlayacağını bilmemesi yatmaktadır. Yaptığımız kitap dağıtım töreni, çocuklarımızı farklı kitaplarla buluşturarak onların tercihlerine de yardımcı olacaktır” dedi.  

Şehir merkezlerinde yaşayan çocuklarla kırsalda yaşayan çocukların aynı imkanlara sahip olmadığını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “550 köyümüzün hizmet alanı içerisinde olan bütün yerlerin alt ve üstyapısını yapıyoruz. Bunları yaparken burada taşıma merkezlerindeki çocuklarımız için de halı sahalar, kütüphaneler yaptık. En önemlisi bu gençlerimiz bilgi edinmede merkezdeki çocukların imkanlarına sahip değiller. Kırsaldaki çocuklara biz yardımcı olalım dedik. Kitabın bizim inancımızda ve medeniyet inşamızda ne denli büyük yeri olduğunu hepimiz biliyoruz ve gençlerimizin topluma kazandırılmasında, ülkeye iyi bir birey, vatandaş olması yolunda en önemli etken de okumak” ifadelerini kullandı.  

İl Özel İdarenin altyapı kadar üstyapı yatırımlarına da gerekli önemi verdiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İl Özel İdareleri deyince aklımıza altyapı hizmetleri gelir. Bizler altyapı ve üstyapı birliğini sağlayacak, altyapıdan istifade edecek olan insanımızın eğitimini de İl Özel İdaresi bünyesinde yapacağımız çalışmalar içerisinde önemli bir başrol olarak görüyoruz. Bu çalışma da onun bir işareti. Belki meblağda çok büyük bir rakam değil ama ulaşacak hedef olarak düşündüğümüzde çok önemli bir çalışmanın ilk adımı olarak değerlendirebiliriz” dedi.   Konuşmaların ardından Şeker İlkokulu öğrencileri halk oyunu gösterilerini sundu. 


Tören, Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri tarafından kitap çeklerinin öğretmenlere takdim edilmesiyle sona erdi.  

 

05-06-201805-06-201805-06-201805-06-201805-06-201805-06-201805-06-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.