KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

43 TERCİH DANIŞMA MERKEZİ İLE ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİN YANINDAYIZ.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin ve velilerin LYS-YGS yerleştirme sürecinde sağlıklı tercih yapmalarını sağlamak amacıyla danışmanlık hizmeti verecek “Tercih Danışma Merkezleri” kurdu.
43 TERCİH DANIŞMA MERKEZİ İLE ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİN YANINDAYIZ.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, LYS-YGS yerleştirme sürecinde danışmanlık hizmeti amacıyla “Tercih Danışma Merkezleri” kurdu. Öğrencilerin tercih döneminde, kapsamlı rehberlik ve danışmanlık hizmeti almasını sağlamak için kurulan merkezlerde, tercih danışmanlığı için rehber öğretmenler görevlendirildi.

YGS-LYS için Müdürlüğümüz tarafından toplam 43 tercih danışma merkezi kuruldu. Tercih süresince hizmet verecek olan danışma merkezleri, alanında uzman öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin geleceklerine yön verirken daha başarılı seçimler yapmalarına yardımcı olacak.

Yükseköğretim Kurumlarına Yerleştirme işlemleri,18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak.  

Tercih Merkezlerinde, merkez ve 12 ilçede 128 öğretmenimiz görev alarak öğrencilerimize doğru tercih konusunda danışmanlık yapacak. Ayrıca Sera Kütahya AVM’de tercih danışma merkezleri kuruldu. Sera Kütahya AVM standımız haftanın her günü akşam 22.00’a kadar açık olacaktır.  

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize gönüllerine göre bir okula yerleşmelerini temenni eder, tercih ve yerleştirme merkezlerinde görev alan tüm öğretmen ve yöneticilerimize çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

24-07-201724-07-2017

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.