KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4.KİTAP OKUMA YARIŞMASI İÇİN PROTOKOL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

4.KİTAP OKUMA YARIŞMASI İÇİN PROTOKOL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller Ödüllü Kitap Okuma Yarışması adıyla geleneksel hale gelen 4. Kitap Okuma yarışması projesiyle ilgili Kütahya Belediyesi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir Sen Kütahya 1 No´lu Şubesi arasında protokol imzalandı.

Kütahya Belediyesi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir Sen Kütahya 1 No´lu Şubesi işbirliği ile 3 yıldır düzenlenen bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Kitap Okuma Yarışması, 5. 6. sınıflar, 7. 8. sınıflar ve lise kategorisi olmak üzere 3 kategoride düzenleniyor.

Kütahya Öğretmenevinde gerçekleştirilen program, Eğitim Bir Sen Kütahya 1 No´lu Şube Başkan Yrd. Mehmet Zahid Behti’nin Kur’anı Kerim tilavetiyle başladı daha sonra Eğitim Bir Sen Kütahya 1 No´lu Şube Başkan Yrd. Serdar Onur’un proje sunumuyla devam etti.

Sunumun ardından konuşan Şube Başkanı Fatih Köse, "Sendikamızın 26.yılını kutladığımız bu yıl, yarışmanın dördüncüsünü gerçekleştireceğiz. Eğitim Bir-Sen olarak üyelerimizin haklarını koruma ve artırma yanında medeniyetimizin yeniden inşa ve ihyası için bu çalışmaları yapmaktayız. Kütahya Belediyemize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, bizlere bu projemizde destek olan okul idarecilerimize, iş yeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ederiz" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit: "Bugün önemli bir ana tanıklık ediyor, yarışmamızın 4.yılına başlıyoruz. OKU emrini düstur alarak bu proje için gayret gösteren, katkı veren başta Belediyemiz olmak üzere tüm Milli Eğitim Camiamıza ve Eğitim Bir Sen Kütahya 1 No´lu Şubesine teşekkür ediyorum." dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, "Bugüne kadar Belediyecilik sadece çöp toplayan, temizlik yapan, asfalt yapan, binaları inşa eden bir olgu olarak algılandı veya öyle anlatıldı. Ama biz bunun böyle olmadığını çocuklarımızın eğitimine ve onlara destek veren, kültürel noktada vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren bir olgu olduğunu göstermek adına elimizden geleni yapmaya hazırız. Biz eğitim ve öğretime önem veren bir belediyecilik anlayışıyla okul ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yarışmayla da okuma oranını artırarak eğitim kalitesini yükseltmek adına Belediyemiz ve Eğitim-Bir Sen ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu protokolü imzalıyoruz. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmaya katılacak bütün öğrencilere başarılar diliyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmanın protokolü, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Eğitim Bir Sen Kütahya 1 No´lu Şube Başkanı Fatih Köse tarafından imzalandı.

Öğretmenevi’ndeki törene Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İşkur İl Müdürü Kamil Uçan, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaymak, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

 

16-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.