KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Danışman Öğretmen Uygulaması” (Mentor) Projesinin Pilot Uygulaması Yapıldı.

“Danışman Öğretmen Uygulaması” (Mentor) Projesinin Pilot Uygulaması Yapıldı.

“Danışman Öğretmen Uygulaması” (Mentor) Projesinin Pilot Uygulaması Yapıldı.

 

Yenilik Ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği kapsamında Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortakları arasında bulunduğu ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Mentoring Between Teachers in Secondary and High Schools” adlı projenin “Eğitim Kiti Pilot Uygulaması Eğitimi” Yapıldı.


Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Mentoring Between Teachers in Secondary and High Schools” (Ortaokul ve Liselerde Görev Yapan Öğretmenlere Yönelik Mentorluk) projesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı ile belirlenen Danışman Öğretmenlere yönelik olarak hazırlanan “Eğitim Kiti Pilot Uygulaması Eğitimi” 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü Kütahya Ilıca Harlek Termal Otel’de düzenlendi.


Proje ortakları arasında Polonya (Özel Öğretmen Eğitimi Kurumu), Yunanistan (Eğitim Bakanlığı), İspanya (Danışma ve Araştırma Şirketi), Romanya (Üniversite)ve Portekiz (Üniversite) yer almaktadır. Proje ile; Avrupa Birliği çapında ortaokul ve liselerde görev yapan öğretmenlere yönelik uygulanan koçluk sistemlerinin karşılaştırılması ve değerlendirilmesi, Ortaokul ve liselerde görev yapan öğretmenlere yönelik koçluk sistemi kapsamında yeni eğitim programlarının tasarlanması, Çevrimiçi (Online) Öğretmen Koçluğu Eğitim Programı’nın geliştirilmesi, İyi uygulama ve deneyimlerin karşılıklı değişimi, Geliştirilecek olan Öğretmen Koçluğu Eğitim Programı’nın pilot uygulamalarının, Yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamındaki etkinlikler yer alacaktır.

Projenin açılış konuşmasını yapan Arge Birim Koordinatörü Enes Güler: "Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de ortakları arasında yer aldığı “Ortaokul ve Liselerde Görev Yapan Öğretmenlere Yönelik Danışman Öğretmen Uygulaması” projesinin “Eğitim Kiti Pilot Uygulaması Eğitimi”ne hoş geldiniz. Çalışmanın başarılı olması temennisiyle hepinizi selamlıyorum." dedi.

Proje yürütücüsü Sinan Koruç, Danışman Öğretmenler için geliştirilen Eğitim Kiti hakkında bilgiler verdi. Çalışma 3 modülden oluşmaktadır. Modül 1, Danışmanlık nedir? Danışmanlık süreci. Modül 2, En iyi danışman nasıl olunur? Modül 3, Aday öğretmen ile Kazan-Kazan Süreci.

Program Arge Biriminden, Kemal Pişkiner ve Mevlüt Duran´ın sunumlarıyla son buldu.

Kapanış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü V. Hamdi Sariöz ; il genelinde ögretmenlerle eğitim, konferans ve seminer calişmalarına devam edeceklerini belirtti.

Kütahya Ilıca Harlek Termal Otel’de gerçekleştirilen çalışmaya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hamdi Sarıöz, Şube Müdürleri ve Danışman Öğretmenler katıldı.

 03-05-201603-05-2016

 

03-05-201603-05-2016

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.