KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİ GÜRAL LİSESİNE “24 KASIM” ZİYARETİ

ALİ GÜRAL LİSESİNE “24 KASIM” ZİYARETİ

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Ali Güral Lisesi öğretmenlerini ziyaret etti.  Öğretmenler odasındaki ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de hazır bulundu. Öğretmenler gününü kutlayarak, onları tek tek tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir karanfil hediye etti. 


Kütahya Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ziyaretlerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ederek tüm meslektaşlarının gününü kutladı. Dülger, “Öğretmenlik bir özveri mesleği. ‘Milletin ruhu maariftir’ diyor Nurettin Topçu. O ruhu ayakta tutan, geleceğe taşıyan tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.


Aileden sonra ilk yol göstericinin öğretmenler olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, peygamberlik mesleği olan öğretmenliğin kutsal ve zor bir meslek olduğunu söyledi. 


Öğretmenlerin Türkiye´nin geleceğinin şekillenmesini sağlayan, sevginin ve fedakarlığın birer temsilcisi olduğunu dile getiren Vali Nayir, “Öğretmenlik, meslek içerisindeki en kutsal meslek. Her şeyden önce peygamber mesleği. Anne baba birer öğretmen, yöneticilerimiz birer öğretmen. Dolayısıyla biz çok sayıda öğretmene sahibiz ve öğretmene muhtacız. Dileriz ki sağlık sıhhat içerisinde, güzel günlerde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz hep bir araya gelmiş, ülkenin geleceğine ait güzel şeyleri paylaştıkları bir ortam oluşmuş olsun. Kutsal ama fedakarlık isteyen zor bir görev. Öğretmenlerimiz tüm bu özellikleri kendisinde barındırabiliyor, feda ve sevgi hislerini kullanabiliyorlar. Yorulmadan, usanmadan emekliliği olmayan bir görevde çalışıyorlar. İnşallah sizler de mesleğinizi memnuniyet içerisinde yapıyorsunuzdur. Yapılan işte başarının ilk şartı işi sevmek olmalı. Eğer sevilmeden bir iş yapılıyorsa başarılı olması mümkün değil. Öğretmenlerimizi kendi işlerini seven kişiler olarak görüyor, görmek de istiyoruz. Yoksa mutlaka eksiğimiz, yeterli olmayan durumlar var. Belki yeterli ilgiyi, itibarı görmediğinizi, hakettiğinizi alamadığınızı düşünüyorsunuz ama yine de bu ülke, gelecek ve çocuklar bizim düşüncesiyle sevmeniz ve güzel bir iş yaptığınızı bilmeniz lazım. Olduğumuz yerlerde olmak isteyen binler, yüz binler, milyonlar var” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir öğretmenlerle sohbet ederek istek ve arzularını dinledi.

 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.