KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE KUR’AN EĞİTİMİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında “Okul Öncesi Öğrencileri Kur’an Eğitimi Kursu İşbirliği” protokolü imzalandı.
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE KUR’AN EĞİTİMİ

 

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya İl Müftülüğü arasında, okul öncesi öğrencilerinin Kur’an eğitimi alabilmeleri için işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan imza töreninde Kütahya valisi Ahmet Hamdi Nayir, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger hazır bulundu.

Yapılan protokole göre; Kütahya merkez ve ilçelerinde, velilerin talepleri doğrultusunda, yeterli sayıda başvurunun bulunduğu, fiziki kapasitesi uygun olan okullarda, ders saatleri dışında müftülük personeli tarafından Kur’an eğitimi verilebilecek.

Yapılan açıklamada; Bu proje ile velilerin taleplerinin karşılanması, aynı zamanda öğrencilerin sağlıklı bir din ve ahlak eğitimi almalarına katkıda bulunulmasının amaçlandığı belirtildi.

Kurslara başvuruların alınması ve kayıtlar il-ilçe müftülükleri tarafından yapılacak. Uygulama 20 Şubat 2017 tarihi itibariyle ilimiz merkezindeki anaokullarında başladı.

 

20-02-201720-02-201720-02-2017

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.