KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEMBERİMDE GÜL OYA SERGİSİ AÇILIDI

ÇEMBERİMDE GÜL OYA SERGİSİ AÇILIDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan e - Twinning Projesi kapsamında Kütahya Merkez Ortaokulu işbirliğinde 81 ilden okulların katılımıyla düzenlenen Çemberimde Gül Oya Sergisi’nin 74.’sü Kütahya’da açıldı.
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında kaybolmaya yüz tutan kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla 81 ilden el işleri, mani, yöresel yemek tarifleri, işlemelerden oluşan sergi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonunda beğeniye sunuldu.
Açılış törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Sergiyi gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, stantlarda tanıtım yapan öğrencilerden bilgiler aldı.
Ulusal bir kültür projesi olan Çemberimde Gül Oya ile kültürler arası etkileşimi, henüz kaybolmamış kültürel değerlere sahip çıkmayı, 81 il, 81 okul, öğrenciler ve öğretmenler arasında birlik-dostluk paylaşımı amaçlandığı bildirildi. 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.