KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK OYUNLARI VE ZEKÂ OYUNLARI YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

ÇOCUK OYUNLARI VE ZEKÂ OYUNLARI YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Çocuk Oyunla Büyür Projesi” kapsamında Çocuk Oyunları ve Zeka Oyunları Yarışmaları ödül töreni gerçekleştirildi.

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin eğlenerek zekâlarını, zihinsel becerilerini ve kendilerini geliştirmelerine katkı sunma ve üst düzey düşünce becerisi kazandırmayı amaçlayan Çocuk Oyunları ve Zekâ Oyunları Yarışmaları ödül töreni, Belediye Kültür Sarayında yapıldı.

Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kredi ve Yurtlar Kurumu Kütahya İl Müdürü Feyzullah Gayret, İle bazı daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit yaptı. Çocukların gerçek hayata dair merak ettikleri sorulara oyunlarla yanıt bulduklarından söz eden Başyiğit, “Anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim alabilmelerini sağlamak için öncelikli hedefimiz onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktı. Bunu gerçekleştirmek için ülke çapında 3 ve 4. sınıfları kapsayan Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışmamızı gerçekleştirdik. Ülke genelinde 51 ile 570 sınıfa ve 7 bin 500 öğrenciye ulaştık ve yaklaşık 20 bin adet kitabın okunmasına katkı sağladık. Bir sonraki hedefimiz ise bu öğrencilerimizin zihinsel becerilerini geliştirmek için Merkez ilçemizde bulunan anaokulları ve ilkokul öğrencileri arasında zeka oyunları yarışmaları yapmaktı” dedi.

Öğrenci seviyelerine uygun 5 zeka oyununun komisyon tarafından belirlendiğini ifade eden Hasan Başyiğit yarışma süreci hakkında bilgiler verdi. 53 okulda 8 bin öğrencinin katılım gösterdiğini belirten Başyiğit, “Bu oyunlar önce okullarda oynandı daha sonra okulda dereceye giren öğrencilerin katılımıyla Merkez ilçe genelinde finalleri yapıldı. En son aşama ise öğrencilerimizin sağlıklı bir vücuda sahip olmalarını, sosyalleşmelerini ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak amacıyla çocuk spor oyunları yarışmalarını düzenlemekti. Komisyonlar tarafından belirlenen 5 çocuk oyunu, yine anaokulu ve ilkokul öğrencileri tarafından okullarında oynandıktan sonra finaller 30 Ağustos stadında velilerin de katılımıyla bir şenlik havasında yapıldı” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in konuşmalarının ardından yarışmalara ait fotoğraflar katılımcılarla sunulurken, Evliya Çelebi İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı.

Hızlı bardak,  kart eşleştirme, üçtaş, Türk daması, mangala, süngerle su taşıma, çemberlerle dans, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, yakan top oyunlarında derece elde eden öğrencilerin kupaları Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kredi ve Yurtlar Kurumu Kütahya İl Müdürü Feyzullah Gayret tarafından verildi.

 

 23-05-201823-05-201823-05-201823-05-201823-05-201823-05-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.