KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖRDÜNCÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

DÖRDÜNCÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ortaokullar ve Liseler Arası Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışması Kütahya’da bu yıl 4. kez düzenlendi.

Kütahya Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir Sen Kütahya Şubesi işbirliği ile bu yıl 4.sü düzenlenen Ortaokullar ve Liseler Arası Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışmasının ödül töreni Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Bu yıl 4. kez düzenlenen Ortaokullar ve Liseler Arası Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışmasının ödül töreni Kütahya Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, İmam Hatip Liseleri arası Kuran-ı Kerim güzel okuma yarışmasında il birincisi olan Semih Akyüzün Kuran-ı Kerim tilaveti okuması ile başladı.

Bilgi çağı olarak adlandırılan bugünün dünyasında kitap ulaşılması kolay hazine olması yanında ihmal edilen bir raf süsü olarak bilindiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit; Bu özelliğin altında kişinin ne okuyacağını ya da okumaya nerden başlayacağını bilmemektedir. Bu durum özellikle biz yetişkinlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Böyle yarışmalar çocuklarımızı farklı kitaplarla buluşturarak onların tercihlerine de yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla aydınlanmanın temeli olan okumayı zihnen sağlıklı nesiller yetiştirme adına gerçekleştirmek temel prensibimiz olmuştur. Toplum olarak farklı düşüncelere sahip olsak da çocuklarımıza, okuma alışkanlığı kazandırma konusunda aynı düşüncede olduğumuzu umuyorum. Eğer çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmamızı istiyorsak onların göreceği şekilde kitap okumalıyız. Yapılan bir araştırma sonucuna göre düzenli kitap okuyanların yüzde 40ı bu kitap okuma alışkanlıklarını 6 ile 10 yaş arasında yani okuma öğrendikten sonra 10 yaşına kadar zamanla kitap okuma alışkanlığı kazanmaktadırlar. Ne kadar okursanız o kadar bilirsiniz. Ne kadar bilirseniz o kadar yetişirsiniz. Bizler hem kendi adımıza hem de çocuklarımız adına bir gelecek kurmak istiyorsak, öğrenmenin kaynağı olan kitaplarla dost olmalıyız, dedi. 

Kütahya Belediyesi Hazer Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen Ortaokullar ve Liseler Arası Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışması ödül töreninde Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Eğitim Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih Köse de birer konuşma yaparak kitap okumanın önemine değindi.

Tören, konuşmaların ardından sinevizyon gösterisi ile devam etti. Daha sonra yarışmada dereceye giren öğrenciler ile danışman öğretmenlere ödül ve hediyeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller Ödüllü Kitap Okuma Yarışması, dereceye giren öğrencilere 129 adet bisiklet ödülü dağıtılmasıyla devam etti. Ayrıca bu yıl üç kategoride 1.gelen öğrencilere Kudüs gezisi hediye edildi.

Ortaokullar ve Liseler Arası Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışması ödül törenine; Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Altıntaş İlçe Belediye Başkanı Ferit Karabulut, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan vekili Latif Selvi, Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler, Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih Köse ve Sendika Üyeleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

15-05-201815-05-201815-05-201815-05-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.