KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DPÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

DPÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

         Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda eğitim gören 15 öğrenci Müdürlüğümüze ziyaret gerçekleştirdi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in Maarif Salonu'nda misafir ettiği üniversiteli gençler, yaptıkları projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

       Kütahya İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde,  20 kişilik ekiple okçuluk, karate, wushu, tekvando dallarında kurs verdiklerini ifade eden öğrenciler, "Biz Bir Aileyiz" projesi kapsamında kurs verdikleri öğrencilerin ailelerine ziyaretler gerçekleştirdiklerini; böylece ailelerin, çocuklarının vakit geçirdikleri kurs hocalarını tanımalarını sağladıklarını belirttiler.

         Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin lise ve ortaokullarda okuyan 6 okuldan 400 öğrenciye verdikleri kurslar yıl boyunca devam ediyor. Haftanın 3 gününü bu kurslara ayıran üniversiteli gençler, ayrıca "Bir Hayalim Var" projesiyle öğrencileri hayal kurmaya teşvik ederek kurdukları hayalleri kağıda dökmelerini sağlıyorlar. Kağıda dökülen hayallerin ise gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaparak çocukları hayallerine kavuşturmayı amaçlıyorlar.

          İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, üniversite öğrencilerinin çalışmalarını dinledikten sonra yaptıkları çalışmalardan dolayı ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağladıkları, öğrencilerin zamanlarını etkin ve verimli değerlendirmelerine yardımcı oldukları için kendilerine teşekkür etti.

09-12-201909-12-201909-12-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.