KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler (EYMEN) Üst Kurul Toplantısı Yapıldı.

Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler (EYMEN) Üst Kurul Toplantısı Yapıldı.

2016-2017 Öğretim yılında EYMEN kısaltmasıyla uygulanmaya başlanan Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler projesi kapsamında okullarımız türlerine göre gruplandırılmış ve 11 komisyon oluşturulmuştur.

Komisyonlarımız her ay 1 toplantı yaparak okullarında uyguladıkları projeleri komisyon üyeleri ile paylaşarak uygulanan güzel çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamaktadırlar. Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler Projesi Üst Kurul toplantısı Kütahya Öğretmenevi toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, EYMEN komisyon başkanları, Ar-Ge birimi üyeleri katıldı. Toplantı, gündem maddelerinin okunması ile başladı. Ardından 2017-2018 Öğretim yılının 1. döneminde EYMEN Projesi kapsamında yapılan çalışmalar anlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit: “Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler Projesi ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan il ve ilçelerdeki tüm resmi okul ve kurumlar tarafından oluşturulan komisyonların yapmış oldukları çalışmaları, aylık toplantılar halinde birbirleriyle paylaşmaları ve ortaya çıkan nitelikli uygulamaların diğer okullara örnek olmasıyla Eğitimde Milli ve Medeni Niteliklerinin artırılması ve kalıcı hale getirilmesi hedeflenmektedir” dedi. 

 

01-02-201801-02-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.