KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Kapsamında Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Kütahya'yı Tanıttı

eTwinning Kapsamında Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Kütahya'yı Tanıttı

e-Twining kapsamında "81 İlin Şehir Efsaneleri" projesi başlatılmış ve bu proje ile  her ilde bir okula gönderilen yapboz parçasına kültürel değerlerinin işlenmesi ve bu işlenen yapboz parçalarının da Konya'da birleştirilmesiyle oluşturulan Türkiye haritasında; ülkemizin tüm kültürel zenginlikleri ve miraslarımızın ortaya konması, her ilin efsanesinin canlandırması yapılarak efsanelerin yaşatılması, kültürler arası etkileşimin oluşturulması hedeflenmiştir.

 81 ilin gönüllü öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen bu projede şehrimiz Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, proje sorumlusu Biyoloji Öğretmeni Tuba KEÇİLİ temsil ederken "Ilıcaksu-Sarı Kız" şehir efsanesi tanıtılmıştır.

İlimize ait yapboz parçaları baskı işlemleri gerçekleştirildikten sonra projede tanıtılan efsanemiz, öğrencilerin katılımıyla drama tekniği ile canlandırılarak video haline getirilmiştir. Öğrenciler, bu proje ile yaşadıkları bölgenin kültürel değerlerini yaşatarak geçmiş ve gelecek arasında bir köprü olmuştur. 

 Bu projenin sonunda her şehir kendi iline ait yapboz parçasına efsanesini ve şehir değerlerini işleyerek ortak Türkiye haritasında yerini almış ve bu çalışma ev sahibi Konya ilinde sergilenmeye başlanmıştır. 

Proje kapsamında hazırlanan videoya ulaşmak için: https://youtu.be/XtcRs7eqqJk  

16-06-202016-06-202016-06-202016-06-2020

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.