KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EYMEN Projesi Üst Kurul Toplantısı, Şule Mete İmam Hatip Ortaokulunda Gerçekleştirildi.

EYMEN Projesi Üst Kurul Toplantısı, Şule Mete İmam Hatip Ortaokulunda Gerçekleştirildi.

Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler Projesi Üst Kurul toplantısı Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek, EYMEN çalışma kurul başkanları, Ar-Ge birimi üyeleri, Kütahya Belediyesi temsilcisi ve Özel Doğa İlkokulu Müdürü Tuba Bülbül katıldı.

 

Toplantı, gündem maddelerinin okunması ile başladı. Ardından EYMEN Projesini tanıtıldı, projenin amaçlarını ve hedeflerini içeren, projenin çalışma metodu ve uygulama alanları hakkında sunum yapıldı. 

Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler Projesi ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan il ve ilçelerdeki tüm resmi okul ve kurumlar tarafından oluşturulan komisyonların yapmış oldukları çalışmaları, aylık toplantılar halinde birbirleriyle paylaşmaları ve ortaya çıkan nitelikli uygulamaların diğer okullara örnek olmasıyla eğitimde Milli ve Medeni Niteliklerinin artırılması ve kalıcı hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Eymen Projesi ile nitelikli uygulamaların tanıtılması ve paylaşılması, eğitimde Milli ve Medeni niteliklerin artırılması, kurumlar arası işbirliğinin sağlanması, gelişen eğitim yöntem ve teknikleri ile eğitim teknolojileri hakkında farkındalığın artırılması, hazırlanan 2015-2019 yıllarına ait olan Stratejik Plan hedeflerinin gerçekleşmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Proje 4 aşamadan oluşmaktadır. Eğitimde Kurumsal İnovasyon, Üst Kurul, Karne ve Ödül. İnovasyon; değişen koşullara uyabilmek için toplumsal, kültürel ve yönetimsel ortamlarda yeni yöntemlerin kullanılmaya başlanmasıdır. Muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak, kuşkusuz ki eğitimde bugüne kadar yaptıklarımızdan farklı şeyler yapmayı gerektirir. Bu da eğitimde inovasyon ile mümkündür. Dünya hızla değişirken, kendisi değişmeyen bir okul, öğrencilerin yenilikçiliği ve yaratıcılığını engellemekten öte gidemez.

Eğitimde çağdaş yaklaşımlar büyük yeniliklerle geliyor. Öğretmenin rolü eskisi gibi değil. Öğrenciden beklenen de sınıfta oturup yüklenen bilgiyi toplamaya çalışan değil, düşünen, bilgi alışverişinde bulunan, fikir üreten, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, çevresiyle ilişki kurabilen, takım anlayışına yatkın, tüm enformasyon teknolojilerini kullanmaya yatkın ve bunları kullanabilecek becerilerle donatılmış, yabancı dil bilen kişiler olabilmektir.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, projede emeği geçen kurul başkanlarına ve Ar-Ge birimi üyelerine teşekkür etti.

EYMEN Projesi kapsamında oluşturulan çalışma kurul başkanları ve Ar-Ge Birimi üyeleri yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında kurula sunumlarını yaptılar.

 

 

09-01-201709-01-201709-01-201709-01-2017

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.