KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İntikalinin 80. Yılında Saygı, Minnet ve Özlemle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İntikalinin 80. Yılında Saygı, Minnet ve Özlemle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde Kütahya´da saygı ve minnetle anıldı.  

Zafer Meydanı’nda düzenlenen anma törenine Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ile Ali Fazıl Kasap, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, STK Temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

Tören Vali Dr. Ömer Toraman, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ile Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.   Çelenklerin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05´de sirenlerin çalmasıyla birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.  

Zafer Meydanı’nda  saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören bayrakların yarıya indirilmesi ile sona erdi.  

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü anma programıyla devam etti.

Hezar Dinari Kültür Merkezi’ndeki anma programına, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ile eşi, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

Anma programı, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı ile Cumhurbaşkanımınz Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Kasım mesajının okunmasıyla başladı.  

Fatih Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma Kandemir’in “Atatürk’ü tanımak” konulu açış konuşması sonrası öğrenciler tarafından sergilenen "10 Kasım ve Atatürk" gösterisi ile Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirildiği koro büyük beğeni topladı.  

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı; resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ile Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından ödül verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: http://www.kutahya.gov.tr/gazi-mustafa-kemal-ataturk-ebediyete-intikalinin-80-yilinda-saygi-ve-minnetle-anildi

10-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.