KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Ebediyete İntikalinin 79.Yılını, Saygı ve Minnetle Anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Ebediyete İntikalinin 79.Yılını, Saygı ve Minnetle Anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. Yılında ilimizde düzenlenen çeşitli tören ve etkinliklerle anıldı.

 

Zafer Meydanında başlayan Anma Töreni’ne Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nair yanı sıra, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kurum Amirleri, STK Temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Zafer Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05´de sirenlerin çalmasıyla birlikte 2  dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.Zafer Meydanındaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören bayrakların yarıya indirilmesi ile sona erdi.

 

Hezar Dinari Kültür Merkezinde Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan   programda açılış konuşmasını yapan Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Mehmet Yücel, “Atatürk yaptıklarıyla sadece ülkemiz ve milletimiz adına değil, dünya platformunda da belli bir yere gelerek başarılı olmuş, kabiliyetli bir komutan, eşsiz bir reformist, zeki bir siyasetçi ve büyük bir devlet adamıdır. Dünyanın takdir ettiği Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin kalbini fethetmiş, milletimizin gurur vesilesi olmuştur. Türk milleti Atatürk’ün yaptıklarını asla unutmayacaktır” dedi.

 

Program ‘Atatürk Kurtuluş Savaşında’ şiiri ve ‘Dünden Bugüne’ adlı skeçi ,10 Kasım ve Atatürk Söz Korosunun gösterilerinin ardından 10 Kasım Atatürkü Anma Etkinlikleri kapsamında resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

 

 

10-11-201710-11-201710-11-201710-11-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.