KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“HAYAT BOYU ÖĞRENME” TOPLANTISI YAPILDI.

“HAYAT BOYU ÖĞRENME” TOPLANTISI YAPILDI.

 

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, okul müdürleri ile okul temsilcisi öğrenciler katıldı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Celal Boztepe’nin sunumuyla başladı.

Hayat Boyu Öğrenme katılım oranını daha yukarılara taşımak, nüfus ortalamasına göre kursiyer katılım oranı sıralamasında Kütahya’yı Türkiye´de ilk 3´e yerleştirmeyi hedeflediklerini belirten Celal Boztepe sunumunda, 01 Eylül 2017 – 20 Şubat 2018 tarihleri arasında il genelinde açılan kurslar hakkında ve Millî Eğitim Bakanlığının 05.02.2018 Tarihli ve 2018/4 Sayılı Genelgesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personele Yönelik Açılan "Türk İşaret Dili Kursu" hakkında detaylı bilgiler verdi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in engellilerin kaliteli hizmet alması ve gittikleri kamu binalarında kendilerine muhatap bulabilmeleri talimatı üzerine 18 adet Türk İşaret Dili Kursu açıldığı, 657 kursiyere ulaşıldığı kaydedildi.

Kütahya Belediye Başkanı Vekili Ali İhsan Ertaş, “Hayat Boyu Öğrenme konusunda ilimizi diğer illerle kıyasladığımız zaman çok güzel çalışmalar yapıldığını net bir şekilde görüyoruz. Belediye olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapma gayretindeyiz, yeter ki güzel şeyler olsun, biz sonuna kadar yanınızdayız” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Toplam rakamlara baktığımızda bizim örgün eğitimde 92 bin öğrencimiz var. Burada da ondan hiç azımsanmayacak bir sayıya, 37 bin 536 kursiyere ulaşmışız. Örgün eğitimle yaygın eğitimin veya hayat boyu öğrenmenin biz çok farkını görmüyoruz. Yaşlar, dallar, belki müfredat, günler ve saatler olarak farklı; ama ikisi de aynı kıymette görmüş olduğumuz çalışmalardan. Bu çalışmaları da biz ilkokul, ortaokul ve lisedeki eğitim faaliyetleri gibi kıymetli olarak değerlendiriyoruz. İnşallah kurumlarımızın destekleriyle daha iyisini gerçekleştirmek üzere bir gayretimiz var. Arkadaşlarımız da iddialı bir şekilde Türkiye’nin ilk üçüne girmeye hedeflediklerini söylüyorlar, bu da bizler için güzel bir hedef, inşallah başarılacaktır. Bu konuda destek veren kurumlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, usta öğreticilerimize, kursiyerlerimize ve onlara fırsat veren ailelerine, eşlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınmasıyla sona erdi.

 

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.