KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hediye Güral Anaokulu 2018 – 2019 Yılı eTwinning Okul Etiketi Ödülü Aldı.

Hediye Güral Anaokulu, eTwinning Okul Etiketi Ödülünü kazanarak Avrupa’daki 1211 okul arasında yer almayı başardı. 
Hediye Güral Anaokulu 2018 – 2019 Yılı eTwinning Okul Etiketi Ödülü Aldı.

Hediye Güral Anaokulu , Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeni ile, Brüksel’de bulunan Merkezi Destek Servisi (Central Support Service – CSS) tarafından 2018-2019 yılı eTwinning Okul Etiketi ödülüne layık görülmüştür.   

2014 Yılından bu yana yaptıkları başarılı eTwinning projeleri ile  8 Ulusal Kalite Etiketi, 3 Avrupa Kalite etiketi alan  Hediye Güral Anaokulu şimdi de Avrupa’da Portala kayıtlı 191.000 okul arasından 1211, Türkiye’de 179, Kütahya İlimizde tek  eTwinning Okul Etiketi almaya hak kazanan okulumuz olmuştur. 

eTwinning girişimi yenilikçi ve istekli öğretmenlerin okullarında projelerle bir bağ kurmasını, eTwinning faaliyetinin okullarda yaygınlaşmasını ve okul idarecilerinin de süreç içerisinde yer almasını hedeflemektedir. Bu girişim ile okulların birbiri ile yarışmasından ziyade kendilerini geliştirmesi amaçlanmıştır. Bu süreçte uluslararası projeler yapan okullar, eTwinning okulu kapsamında değerlendirilmiştir. Ayrıca bu okulların internet güvenliği (eSafety) konusunda farkındalıklarının da olması beklenmektedir.

Bu süreç, okulların diğer okul yönetimleriyle iletişime geçmesini ve okulların görünürlüklerinin artmasını sağlayacaktır. Seçilen okullar, kendi ülkelerindeki ve yurtdışındaki diğer okullarla karşılaştırıldığında kendi okullarının durumunu görebilecek ve aynı zamanda diğer okulların da eTwinning projesi yapmasını teşvik edecektir.

Bir eTwinning Okulu statüsüne kavuşma konsepti nesnel olarak değerlendirilebilen bileşenleri içeren gelişimsel bir yolculuk konusudur. Bu bir yarışma değil belli bir seviyeden daha ileri bir seviyeye ilerleme sürecidir.

Bu etiketi alan okullar, Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar ve eTwinning´in gelecekteki gelişimine ilham vermek için eTwinning ´in önde gelen okullarını kapsayan bir avrupa ağı oluşturacaklardır.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Hediye Güral Anaokuluna bu değerli ödülü kazandıran tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.