KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN başkanlığında Müdürlüğümüz Maarif Toplantı Salonu’nda  İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan ERTAŞ, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Basın Temsilcisi Doç Dr. Sultan GÜÇLÜ, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Murat KOYAK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah GAYRET, Şube Müdürümüz Zeki ATİK ile kamu kurumları ve stk temsilcileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın BAŞYİĞİT’in sunumları ile başlayan toplantıda Kütahya’nın hayat boyu öğrenme verileri ile okuma-yazma oranları hakkında bilgilendirme yapıldı. Sayın BAŞYİĞİT özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde açılan okuma-yazma kursları ile ilimizdeki okuma-yazma bilmeyen kişi sayısında önceki yıllara oranla önemli ölçüde azalma olduğuna dikkat çekti. Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN’ın da üzerinde önemle durduğu “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri” için bu dönem başında ilimiz merkez ilçedeki rehber öğretmenlerle bir araya gelindiğini söyleyen Sayın BAŞYİĞİT bu eğitimlerin artarak ve verimli bir şekilde devam ettirileceğini ifade etti.

Toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.