KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN başkanlığında, Müdürlüğümüz Maarif Toplantı Salonu'nda  İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, Dumlupınar Üniversitesi Temsilcisi Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Temsilcisi  Şube Müdürü Öğr. Gör. Özgür İLGÖRDÜ, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Murat KOYAK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Halil GİRGİN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil UÇAN, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Seyfettin ASLAN, Eğitim Bir Sen Kütahya 1 No'lu Şube Başkanı Fatih KÖSE ile kamu kurumları ve STK temsilcileri katıldı.

İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Zeki ATİK' in sunumları ile başlayan toplantıda, Kütahya'nın hayat boyu öğrenme verileri ile okuma-yazma oranları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, okuma-yazma kurslarına önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Bununla ilgili tekrar saha çalışması yapılarak okuma yazma bilmeyen kişilere ulaşılması gerektiğini belirtti. "İşbirliği kapsamında açılan kurslara daha çok önem verilmelidir ve bu kurslara katılımın artırılması yönünde çalışmaların yapılması uygun olacaktır." dedi. Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na katılan öğrencilere rehberlik edilmesini, bu öğrencilerin devamsızlık takibinin yapılmasını, devamsızlık yapan öğrencilerin kurslara devamının sağlanmasını istedi.

Toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.