KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü Arasında Okul Kur'an Kursu İşbirliği'ne Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü İmzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü Arasında Okul Kur'an Kursu İşbirliği'ne Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü İmzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR, Müdürlüğümüz Maarif Salonu'nda "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü"nü imzaladılar.

İmzalanan protokol ile örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü iş birliği çerçevesinde, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini meslekî, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlamaktadır.

Protokolle, hafızlık eğitiminin ortaokul düzeyinde yapılması, öğrencilerin hafızlık eğitimi için ilgi, istidat ve kabiliyeti olanlar arasından seçilmesi, hafızlığa 5. sınıfta başlanması 6. sınıfta hafızlığın tamamlanıp 7. ve 8. sınıflarda pekiştirilmesi, öğrencilerin okul ortamından ailesinden ve sosyal çevreden uzak kalmadan, örgün eğitimden azami düzeyde yararlanarak hafızlık eğitimi alması ve öğrencilerin akademik öğrenme açısından velilerin beklentilerinin karşılanması hedeflenmektedir.

Bu protokole göre İl Müftülüğü, proje kapsamında bulunan okullarda gerçekleştirilecek faaliyetlerde iş birliği yaparak gerekli desteği sağlayacak. Öğrencilerin hafızlık sürecinde talep olması halinde, Kur'an kurslarında yatılı olarak eğitim görmelerine imkân sağlanacak. İmzalanan protokol çerçevesinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ise proje kapsamında okul müdürlükleri aracılığıyla öğrenci ve velilere yönelik tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları yapacak.    

Protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR ile birlikte Projeden sorumlu kurum şube müdürleri, proje koordinatörü, proje kapsamında bulunan okul müdürleri ve Kur'an kursu yöneticileri hazır bulundu. 

Protokol imza töreni, her iki tarafın "hayırlı olsun" dilekleriyle son buldu.

07-05-202007-05-202007-05-202007-05-202007-05-2020

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.