KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT Domaniç'te Kur'an Kursu ve Diyanet Gençlik Merkezi Açılışına Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT Domaniç'te Kur'an Kursu ve Diyanet Gençlik Merkezi Açılışına Katıldı

Domaniç İlçe Müftülüğü'ne bağlı 4-6 yaş Kur'an kursu ile Domaniç Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı.

Açılışa; Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Domaniç Kaymakamı Ahmet Salih POÇANOĞLU, Domaniç Belediye Başkan Vekili Mehmet YEŞİLYAPRAK, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet ŞENTÜRK, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR, ilimizde son 2 yılda 5 yatılı Kur'an kursu, 4-6 yaş 21 Kur'an kursu, ihtiyaç doğrultusunda kadınlar için 8 kurs açıldığını ve 9 bin 13 kursiyere ulaşıldığını ifade etti. İlimiz merkezinde hizmet veren Diyanet Gençlik Merkezi'ndeki etkinliklere aralık ayında 3 bin 600, ocak'ta ise 4 bin gencimizin katıldığını belirtti.   

Kur'an kursları ile gençlik merkezlerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirten Vali TORAMAN, "Hayatımızı kapsayan dinimizin doğru öğretilmesi ve öğrenilmesi için herkes gayret sarf ediyor. Çocuklarımızın sahih dinî bilgiler edinmesi çok önemli. Diyanet İşleri Başkanlığı milletinden aldığı güç ve destekle bu alanda yürüttüğü faaliyetleri yaygınlaştırdı. Milletimizin güveninin bir tezahürü olarak açılan eğitim kurumları çok büyük ilgi gördü" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından "Domaniç 4-6 Yaş Kur'an Kursu ile Domaniç Diyanet Gençlik Merkezi"nin açılışı Vali Dr. Ömer TORAMAN ile diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. 

19-02-202019-02-202019-02-2020

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.