KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Kabul Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Kabul Etti

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Ulusal Ajans tarafından finanse edilen ErasmusPlus projeleri çerçevesinde hazırlanan "2018-1-TR01-KA116-054083 NOLU Mesleki Yeterliliklerle şekillenen Gelecekler" adlı  proje kapsamında Avusturya'nın Viyana şehrine 2 öğretmen 7 öğrenci; İtalya'nın Milano şehrine 7 öğrenci ve  2 öğretmen refakatinde; Portekiz'in Braga şehrine yine 7 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile mesleklerine uygun çeşitli işletmelerde 21 gün süre ile işbaşı eğitimlerini  yaparak yurda döndüler.

Yine aynı proje çerçevesinde öğretmen hareketliliğinde 4 öğretmen İş sağlığı ve Güvenliği konusunda İtalya'nın Milano şehrinde 15 günlük eğitimin ardında yurda dönüş yapıtılar.

Dönüşlerinin ardından Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Mustafa İNCİ ve Müdür yardımcıları, Proje Koordinatörleri, projeye katılan öğretmenler ve öğrencilerle birlikte Kütahya İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'i makamlarında ziyaret ettiler.

Proje konusunda yaşadıkları deneyimleri ve edindikleri tecrübeleri aktaran öğrenciler; projelerde yer aldıklarından dolayı çok mutlu olduklarını mesleki ve teknik eğitimde öğrenci oldukları için ne kadar şanslı olduklarını belirttiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ise mesleki eğitimin öneminden bahsederek öğrencilerin bu projede edindikleri tecrübeleri bundan sonraki süreçte mesleklerinde uygulayarak ülkemiz ve şehrimize önemli katkılar sağlayacaklarını, bundan sonra katılacakları projelerde şehrimiz için neler yapabiliriz düşüncesiyle hareket etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

28-05-201928-05-201928-05-201928-05-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.