KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Millî Eğitim Bakanlığı´nda Öğretmenler Günü Programına Katılan Öğretmenimizi Kabul Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Millî Eğitim Bakanlığı´nda Öğretmenler Günü Programına Katılan Öğretmenimizi Kabul Etti

İl Millî Eğitim Müdürmüz Hasan BAŞYİĞİT Millî Eğitim Bakanlığı´nda düzenlenen Öğretmenler Günü Programı´nda ilimizi temsil eden Erhan SORKUN (Matematik Öğretmeni-Tavşanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi)´u ve Tavşanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Rıza CİHANGİR´i kabul etti.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 il ve yurt dışından gelen öğretmenlerle Bakanlıkta bir araya geldiği programda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verilişinin yıl dönümünde Atatürk´ün yaktığı eğitim ateşinin ışığıyla Türkiye´nin geleceğini aydınlatan öğretmenlerin, Öğretmenler Günü´nü kutladı.  

Öğretmenlere inanıldığını ve güvenildiğini ifade eden Sayın SELÇUK, öğrencilerle olan şefkat ve merhamet ilişkisinin öğretmenlerin, nesil yetiştirme sorumluluğunu rahatlıkla yerine getirmesini sağlayacağına dikkati çekti. Öğretmenlik mesleğinin onurlu ve saygın bir meslek olduğunu vurgulayan Selçuk, öğretmenlerin, ülkenin insanlarına bir şeyler öğretmekle kalmayıp bir gelecek umudu aşıladığını anlattı. Bakan Selçuk, önemli olanın da bu umut olduğuna işaret ederek, "Çocuklarımızın eğitimiyle uğraşmanın yanında doğmamış çocuklarımıza olan vebalimizi de taşıyan öğretmenlerimizin bu gururu kesinlikle hak ettiğini düşünüyoruz." ifadesini kullandı.  

"MOTOR GÜCÜ EĞİTİM OLACAKTIR"

Türkiye´nin fikir, sanat, kültür, edebiyat, bilim alanında yetişmiş bütün insanlarının her birinin hamurunda bir öğretmen emeğinin bulunduğunu dile getiren Sayın SELÇUK, şöyle devam etti: "Hükümet olarak amacımız, eğitimin tüm bileşenlerinde niteliği yükseltmek, öğretmenlerimizin özlük haklarının daha da iyileştirilmesi için çabalar göstermek ve bu konuya verdiğimiz değeri daha da yükseltmektir. Bu anlamda birçok bakanlığımız, çok farklı çalışmalar yapıyorlar, öğretmenlerimizi, ailelerimizi sahada nasıl destekleriz sorusunun cevabını ortaya koyuyoruz. Eğer Türkiye, 21. yüzyılda saygın ülkeler arasında yerini alacaksa bunun elbette motor gücü eğitim olacaktır, aktörleri öğretmenlerimiz, meslektaşlarımız olacaktır. ´Bir milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.´ deyişi bizim her zaman geçerli olacak mottomuz sayılabilir."  

Öğretmenlerin geleceğe ilişkin yapacakları bütün katkılara şükran borçlu olunduğunu belirten Sayın SELÇUK, öğretmenlere teşekkür etti. Sayın Ziya SELÇUK, bir gün için değil her gün öğretmenlerin değeri için çalışacaklarını ve gayret göstereceklerini vurguladı. Programın sonunda Millî Eğitim Bakanımız Sayın SELÇUK, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-81-ilden-ve-yurt-disindan-gelen-ogretmenleri-kabul-etti/haber/17530/tr

26-11-201826-11-201826-11-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.