KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, MY-MUN19 Konferansı Açılış Konuşmasını Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, MY-MUN19 Konferansı Açılış Konuşmasını Yaptı

MUN (Model United Nations), pek çok lise ve üniversitede düzenlenen ve temel olarak Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin, simülasyon olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı ve genelde konferans şeklinde gerçekleşen bir etkinlik olarak tanımlanmaktadır. İlimizde düzenlenen bu konferansın organizasyonu, komitelerin oluşturulması, komitenin ana hatlarını oluşturan çalışma kağıtlarının hazırlanması gibi görevler Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi tarafından gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Beylerbeyi Salonu´nda yapılan konferansa Vali Yardımcısı Arif YALÇIN, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural KAVUNCU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Hamdi SARIÖZ, Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih KÖSE, Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN ile okul ve kurum yöneticileri  katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bütün dünyada 1950’lerden beri bir eğitim aracı olarak görülen MUN ( Model birleşmiş milletler ) konferansları, Kütahya Eğitim Vizyonu ile gençlerimizin ulaşmasını hedeflediğimiz milli ve manevi değerler çerçevesinde dünü, bugünü ve yarını sağlam bir tarih şuuru ile anlamaları, yorumlamaları ve geleceğe yönelik milli bir perspektif oluşturmaları amacına da katkı sağlayacaktır.  Öğrencilerimizi topluluk önünde konuşma ve ikna becerisi olan, ülkesine ve dünyaya duyarlı, liderlik vasıfları kazanmış; özellikle de bunları yabancı bir dille ifade edebilen bireyler olarak görmek, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 gün sürecek olan bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve katılımcılarımıza ayrıca bizleri açılışımızda yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum."

Açılış konuşmalarının ardından konferans çeşitli etkinliklerle devam etti.

Yedi komitenin İngilizce ve Türkçe olarak dünya meselelerine çözüm bulmaya çalıştıkları çalıştay 27-28 Nisan´da Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi´nde tamamlanacak.

26-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.