KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Öğretmenlerle 2023´e Projesi Çalışmalarına Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Öğretmenlerle 2023´e Projesi Çalışmalarına Katıldı

Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi kapsamında öğretmenlerimizin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde aktarımını sağlayabilmek amaçlanmaktadır. Bu bağlamda, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji, İlköğretim Matematik, Matematik, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri, Sınıf, Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Felsefe, Müzik, Okul Öncesi Öğretmenliği, Teknoloji ve Tasarım alanlarından öğretmenlerimizin, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirebilmeleri için;

  • Bilgilerini tazeleyebilmeleri,
  • Becerilerini geliştirmeleri,
  • Tutum ve davranışlarıyla rol model olabilmeleri

hedeflenmektedir.

  • Bu kapsamda öğretim programları, Öğretmen Strateji Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri dikkate alınarak;
  • Tanışma (buz kırma) etkinliklerini,
  • Öğretim programında dikkat edilmesi gereken noktaları,
  • Örnek ders sunumlarını,
  • Örnek ders içi etkinliklerini (Nasıl hazırlanır? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? vb.),
  • Kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesini,
  • Ölçme değerlendirme sürecini

kapsayan eğitim içerikleri hazırlanmıştır.

Hazırlanan eğitim içeriklerinin öğretmenlerimize en etkili şekilde aktarılması amacıyla eğitici eğitimleri gerçekleştirilmektedir. Eğitici eğitimlerine katılacak öğretmenlerimiz hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde görev yaptıkları illerdeki öğretmenlere aktaracaklardır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Muhsin KAYMAK da bu eğitimlerin bir ayağı olan Kütahya Lisesi’nde Beden Eğitimi öğretmenleri ile bir araya geldi.

“Hep Birlikte Yetenekleri Keşfedelim”

Öğretmenlerimize kendi anılarını ve tecrübelerini aktaran Sayın BAŞYİĞİT şunları söyledi:

“Beden Eğitimi dersini, insanın günlük fiziksel aktivite olarak ya da içerisinde oyunu da barındıran bir ders olarak ele aldığımızda, günün belli bir vaktinde ve insan hayatında her gün fiziksel aktivitenin olması gereken bir etkinlik olduğunu da düşünürsek, eğitimde bir yere koymamız gerektiğini düşünüyorum. Son 15-20 yıl içerisinde birçok ülke gezme fırsatımız oldu. Özellikle uzak doğu ülkelerinde her gün fiziksel etkinlik dersi var, takım çalışmaları var, spor var. Bu anlamda, beden eğitimi dersi önemli bir konuma sahip. Sizlerin de katkıları ile öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetme anlamında bizlere büyük görev düşüyor. Bir yeteneği keşfetmenin vereceği mutluluk hiç bir şey ile ölçülemez. Bu açıdan; Kütahya’mızın ismini ülke ve dünya genelinde duyuracak çalışmalara imza atacağınıza inanıyorum.”

Konuşmaların ardından soru-cevap kısmında, Millî Eğitim Müdürümüz Sayın BAŞYİĞİT soruları cevaplandırdı.

17-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.