KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, "Yeteneğini Keşfet, Mesleğini Seç Projesi" Tanıtım Toplantısı´na Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, "Yeteneğini Keşfet, Mesleğini Seç Projesi" Tanıtım Toplantısı´na Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Şube Müdürlerimiz Mustafa Ağca OKUR ve Zeki ATİK´in katılımlarıyla Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan "Yeteneğini Keşfet, Mesleğini Seç Projesi" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Projenin ilçe koordinatörleri ve okul zümre öğretmenleri ile tüm 8. sınıf öğrencilerinin müzik ve resim alanındaki yetenekleri tespit edilerek, yapılan değerlendirmeler neticesinde velilere yönlendirme yapılacak ve yetenk sınavlarına gimeleri sağlanacaktır.

Toplantıda güzel sanatlar alanındaki yeteneklerin ilkokul döneminde keşfedilmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Sayın BAŞYİĞİT, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu ile bu hususta adımlar atılacağını söyledi. Çocuğun kendi alanı ile ilgili daha fazla ders görmesinin ön planda olacağının altını çizerek, özellikle mesleki eğitim konusunda atölye derslerinin oldukça önemli olduğunu söyledi. Bu bağlamda öğrencilerimiz yetenekleri ölçüsünde erken yaşlarda yönlendirileceğini belirtti.

02-04-201902-04-201902-04-201902-04-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.