KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT Tavşanlı Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi Tarafından Düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'ne Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT Tavşanlı Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi Tarafından Düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'ne Katıldı

Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi Kültürel Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen ortaokul ve lise kategorisinde Ulusal Kısa Film Yarışması'nda ödül töreni gerçekleştirildi.

Törene Tavşanlı Kaymakamı Yüksel KARA, Tavşanlı Belediye Başkan Vekili Naci ERARSLAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, İlçe Millî Eğitim Müdürü Salim KARABOĞA, Şube Müdürümüz İbrahim SAK ve STK temsilcileri ile ilçe yöneticileri katıldı.

Başta Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ve Tavşanlı Belediyesi olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, GLİ işletmesi, Park Teknik San.Tic.A.Ş., Leblebi Dünyası ve Ayyıldız Pastanelerinin de destek verdiği yarışmaya katılan öğrencilerin eserlerini Sinema Televizyon dalında uzman akademisyenler tarafından  değerlendirildi. Sonuçlar şu şekilde oluştu:

ORTAOKUL KATEGORİSİ

Türkiye Birincisi; Rumuz ÖZGÜR, Manisa-Akhisar Bilim ve Sanat Mekezi, Yönetmen: Abdullah Asım DİLEK, Danışman Muhammet Emin ALTUNKAYNAK.

Türkiye İkincisi; Rumuz LUNAR,  İstanbul-Beşiktaş Özel Ata Koleji, Yönetmen:Cankat Umut KUTAY, Danışman Mine GENÇ.

Türkiye Üçüncüsü; Rumuz HAYAL, Kütahya-Domaniç Çukurca Şehit Veli Selçuk Ortaokulu, Yönetmen: Bilal KOCABEY, Danışman Mustafa ÇOBAN.

LİSE KATEGORİSİ

Türkiye Birincisi: Rumuz DOĞRU, Sakarya-Serdivan-Sakarya And.Lisesi, Yönetmen:Baturay TUNÇAT, Danışman Zübeyde AKSOY YALÇIN.

Türkiye İkincisi: Rumuz DÜŞLE, İzmir-Urla Anadolu Lisesi, Yönetmen: Deniz SERİN, Danışman Selvi GÜRPINAR.

Türkiye Üçüncüsü: Rumuz EKAAN, Manisa-Akhisar-Kayhan Ergun MTAL, Yönetmen: Eyüp Kaan KAŞIK, Danışman Emel AVCI.

Tavşanlı Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi "Düşümdeki Sinema" temasıyla yola çıkan ünlü yönetmen Ahmet ULUÇAY'ı anlatan kısa bir video yayınlayarak Tavşanlı'nın bu alandaki en büyük değerini öğrencilere anlattı. Uluçay'ın kaleminden bir şiirin de okunduğu ödül töreninde, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak ve Bozkırda Deniz Kabuğu filmlerinin müzikleri olarak kullanılması düşünülen sözlerini Ahmet ULUÇAY ile birlikte yazan ve besteleyen Mehtap YÜKSEK tarafından "Ah Yakup" ve "Mendilim" parçaları ilk kez sahnede seslendirildi.

Birçok ilden katılımcılara ait eserlerin değerlendirildiği yarışmada dereceye giren ekiplere ödülleri, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel KARA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Belediye Başkan Vekili Naci ERARSLAN ile diğer değerli protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi'nde fotoğraf eğitimi alan öğrenciler tarafından açılan resim sergisi gezildi. Daha sonra düzenlenen etkinlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT öğrenciler ile röportaj yaptı.

14-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.