KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT,

Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının üzerinden geçen bir asrın gururunu yaşadığımız 23 Nisan'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği ve dünyada tek olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılını kutlamanın mutluluğuyla doluyuz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu ve heyecanını sizlerle paylaşıyor, hepinizin bayramını kutluyorum.   

Sevgili çocuklar; aziz milletimizin bağımsızlık arzusunun tacı olan TBMM'nin açıldığı bugün, size bayram olarak armağan edilmiştir. Sizler de bugünün coşkusunu, sevincini doya doya yaşayın. Çünkü 23 Nisan, dünya üzerinde farklı ırk, dil ve dindeki çocukları bir araya getirerek dünya barışına katkıda bulunan en önemli ulusal bayramlarımızdan biridir.

Sevgili çocuklar;  Kovid-19 salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl evlerimizde kutlayacağız. 23 Nisan'ın coşkusunu ve gururunu gelecek yıllarda yine meydanlarda, hep birlikte yaşamak için bu bayram hep birlikte evde kalmalıyız. 

TBMM'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bize bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizi rahmetle yad eder; yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın, okullara uzun bir ara verdiğimiz şu dönemde çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmeye imkan bulan değerli velilerimizin, eğitim camiamızın ve aziz milletimizin 23 NİSAN ULUSAL  EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'nı en içten dileklerimle kutlarım.

22-04-2020

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.