KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milletlerin tarihlerinde, her geçen yıl önemini daha iyi kavradıkları, birlik ve dayanışma içinde kutladıkları özel günler vardır. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı milletimizin coşku ile karşıladığı bu özel günlerden birisidir.

19 Mayıs günü Samsun'da başlayan, milletimizin cesaret ve kahramanlığıyla zafere dönüşen millî mücadelemizin 101. yılına ulaşmanın onurunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının azim ve kararlılığıyla Samsun'dan Ankara'ya uzanan ve daha sonra 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan yolculuğun ilk adımı olan 19 Mayıs gününü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili gençler;

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ''Her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.'' diyerek Türk gençliğine olan sonsuz inancını vurgulamıştır.

Tarihini iyi bilen, geçmişine sahip çıkan, yeni kuşakları da aynı bilinçle yetiştiren uluslar, geleceğe daha güçlü adımlarla ilerler. Sizlerin vatanımızı aydınlık yarınlara ulaştıracağınıza, bu bilgi ve kabiliyete fazlasıyla sahip olduğunuza can-ı gönülden inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Hasan  BAŞYİĞİT

İl Millî Eğitim Müdürü

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.