KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kahraman milletimizin hür ve bağımsız yaşama arzusuyla verdiği şanlı mücadele ve büyük fedakâlıklar neticesinde elde edilen Cumhuriyetimizin 95. yılını coşku ve mutlulukla kutluyoruz.

Cumhuriyet, bir milletin azminin inancının birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük bir güç olduğunun, milli irade karşısında hiçbir gücün duramayacağının dünyaya ilandır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz."  ifadesi ile bizlere emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır.  Bizler bu mirasın sahipleri olarak Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza edeceğiz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve fedakârlıklarla inşaa ettikleri Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin eğitimli, kabiliyetli, vicdanlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi milletimizin en büyük hedefi ve arzusudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizin ve yüce Türk milletinin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum.

 

 Hasan BAŞYİĞİT   

İl Millî Eğitim Müdürü

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.