KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´in Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´in Yarıyıl Tatili Mesajı

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda, bize yüklemiş olduğu sorumlulukların bilincinde, eğitim ışığını yurdun dört bir köşesine yayan irfan ordusunun neferleri olarak dün olduğu gibi bugün de bütün bu sorumluluklarımızı yerine getirerek çocuklarımızın hem akademik hem de ahlaki yönden gelişmesi için çabaladığımız bir dönemin daha sonuna geldik. Özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutluyorum.

Sevgili çocuklar, bütün bu gayretimiz, hayallerimiz, çalışmalarımız her şey sizler için. Çünkü hayatlarımızı anlamlı kılan sizlersiniz. Karnedeki değerlendirmeleri, başarı ya da başarısızlık göstergesi değil; güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit aracı olarak görmelisiniz. Önemli olan süreç içerisinde bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerlerle şekillenmeniz ve hayata dair hedeflerinize odaklanmanızın sağlanmasıdır.

Eğitime vermiş olduğumuz bu kısa molada sizlere tavsiyem mümkün mertebe kendinize zaman ayırmanız, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız; vaktinizi kişisel gelişmenize katkı sağlayacak şekilde geçirmeniz. 

 Değerli velilerimiz, her karne aslında bir aynadır. Bu aynaya çocuğumuz kadar yetiştiği aile ortamı ve eğitim gördüğü okul da yansır. Bu aynalara öğrencilerimiz kadar siz velilerimiz ve bizler de yansımaktayız. Karnelerimizi bu minvalde değerlendirmek en doğrusu olacak galiba.  Çünkü çocuklarımızın başarılı olması bizim onlara göstereceğimiz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlı.

Moladan sonra görüşmek dileğiyle…

Hasan BAŞYİĞİT   

İl Millî Eğitim Müdürü

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.