KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT Ahilik Haftası Törenlerine Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT Ahilik Haftası Törenlerine Katıldı

13. yüzyılda yaşayan Ahi Evran´ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen 31. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KÜTESOB) tarafından bir program düzenlendi.

KÜTESOB Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkan Vekili Hasan Öncel, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Tavşanlı Paldır Küldür Sanat Evinin “Ahi Evran ve Şed Kuşatma” isimli gösterisini sunduğu program plaket takdimiyle devam etti. 2018 Yılı Ahisi Eyüp Atilla, ödül ve plaketini Vali Ahmet Hamdi Nayir’in elinden aldı. Ahilik Haftası Kutlama Komitesi tarafından seçilen Yılın Kalfası Zeynep Koç ve Yılın Çırağı Yasin Güzel’in plaketlerini Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Ovacık, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin temsilcileri Seramik Ustası Remzi Oruç, Yorgancılık Mesleği Ustası Ahmet Beytekin, Ayakkabı Tamirciliği Mesleği Ustası Ali Rıza Pınar ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen örnek iş ve proje sahibi öğrenciler Bahadır Uslu, Selim Arık, Ramazan Poyraz’ın plaketlerini Kütahya İl Ticaret Müdürü İsmail Hakkı Uygun ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit verdi.   31. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde  Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit tarafından halka bulgur pilavı ikram edildi.

21-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201824-09-2018

Kaynak:http://www.kutahya.gov.tr/vali-ahmet-hamdi-nayir-ahilik-haftasi-kutlamalarina-katildi

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.