KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

2015-2016 Eğitim – Öğretim Yılı Sene sonu İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında gerçekleştirildi. 
İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkan vekili Ali İhsan Ertaş, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Vali Yardımcısı Sedat Oktar, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, daire müdürleri, STK Temsilcileri, okul müdürleri, veliler ve öğrenci temsilcileri katıldı.
Toplantıda, Danışma Komisyonu görevleri, toplanması ve çalışma esasları hakkında bilgi verilmesi, hizmet birimleri ile ilgili sunumlar, 2015-2016 eğitim öğretim yıl sonu çalışmaları, görüş ve öneriler, merkezi sistemle yapılan sınavlar (TEOG, YGS ve LYS) ile sosyal etkinlikler konuları görüşüldü. 


“EĞİTİMİN GELİŞMESİNDE HER KURUM VE KURULUŞ SORUMLUDUR”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir eğitim noktasında herkese bir sorumluluk ve görev düştüğüne dikkat çekti. Vali Nayir, “Ülkemizin geleceği, toplumumuzun rahat ve huzurlu olması için şart olan eğitimin hayatın her yönüyle ilişkisini görmek mümkün. Trafikte eksiğimizi, sağlıktaki bazı kayıplarımızı eğitimle tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Toplumda bir huzursuzluk görsek yine diyoruz ki, bu konuya eğitim açısından yaklaşmamız lazım. Daha yüksek teknolojiyi kullanacaksak yine eğitime ihtiyacımız var. Hiçbir konu yok eğitimin içine girmesi gerekmeyen ve ihtiyacımız olmayan. Bu büyük ihtiyaç içerisinde herkese düşen ayrı ayrı görevler var. Mutlaka geniş bir yelpazede yapmamız gerekenler, bizler için yol gösterici olan bu toplantılarda şekil kazanacaktır. Bizim kabul olmuş dualarımız olan çocuklarımızın geleceğine yönelik yapılacak her yatırım bizler için çok kıymetlidir” dedi. 


“BAŞARILARIMIZI VE BAŞARISIZLIKLARIMIZI GÖREBİLMELİYİZ”
Vali Ahmet Hamdi Nayir, konuşmalarının ardından toplantıya katılan öğrenci temsilcileri Şehitler Ortaokulu’ndan Ahmet Arda Kıvanç ile Ahmet Berke Daşçı’nın da görüşlerini aldı. Toplantıda kendilerine düşen görevleri öğrendiklerini dile getiren öğrenciler, “Kütahya’da eğitimdeki başarı belli bir seviyeye gelmiş. Başarıyla yürütülen eğitimi geliştirmek ise bize düşüyor” dediler. 
Mevcut başarıda kalabilmek için dahi çalışmak gerekiyor diyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Başarılarımızı ve başarısızlıklarımızı iyi görebilmeliyiz. Başarının devamı ve başarısızlığın telafisi yine çalışmayı gerektiriyor. Yapılan bütün çalışmalar siz çocuklarımız için” dedi.
Öte yandan Kütahya’nın 2015-2016 eğitim öğretim yılı okullaşma oranlarında Türkiye’nin üzerinde olduğu bildirildi. 
Toplantı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.   

 

22-07-201622-07-201622-07-201622-07-2016

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.