KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN’in YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN’in YGS Mesajı

Eğitim-öğretim hayatının önemli kilometre taşlarından biri olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı bu yıl 13 Mart Pazar günü yapılacaktır. Bir üst öğretim kurumuna geçiş için ilk basamak olan YGS ile öğrencilerimiz hayata atılma ve hedefe ulaşma, idealleri gerçekleştirme yolunda bir engeli daha aşacaklar. Unutulmamalıdır ki aşılan güçlükler başarıyı daha değerli kılar.

 

Değerli veliler,

Hayattaki en değerli varlıklarınız, hayatlarındaki dönüm noktalarından birinde daha ter dökecekler. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar heyecanlı olduğunuz bir gerçek. Ancak öğrencilerimizin rahat bir sınav geçirmesi sizin onlara yaklaşımınızla doğru orantılıdır. Sizin hoşgörülü, sabırlı ve serinkanlı olmanız, sonuç her ne olursa olsun onlara destek olacağınızı hissettirmeniz gençlerimizi çok büyük ölçüde rahatlatacaktır. Bu durumun elbette sınava olumlu yansımaları olacaktır.

 

Sevgili öğrenciler,

Sınav öncesinde ve  sınav esnasında her ne olursa olsun soğukkanlılığınızı korumanız elzemdir. On iki yılda yaptığınız tüm çalışmaların karşılığını alabilmeniz için stres, kaygı ve heyecandan uzak, rahat bir sınav geçirmeniz gerekiyor. Bilgileriniz kadar moral motivasyonunuz da başarınızı yükseltecek önemli bir etkendir.

 

Şimdiye kadar olduğu gibi bu sınavı da başarıyla geçeceğinize olan inancımın tam olduğunu belirtir, hepinize başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun…

 

 

        Coşkun ESEN

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.