KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN BAŞYİĞİT, “AVRUPA DÜZEYİNDE GİRİŞİMCİLİĞİ GELİŞTİRMEK” PROJESİNİN STANTLARINI İNCELEDİ.

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN BAŞYİĞİT, “AVRUPA DÜZEYİNDE GİRİŞİMCİLİĞİ GELİŞTİRMEK” PROJESİNİN STANTLARINI İNCELEDİ.

Kütahya Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan Avrupa Birliği Bakanlığı, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen, “Avrupa Düzeyinde Girişimciliği Geliştirmek” projesinin Türkiye akışı Kütahya’da başladı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Avrupa Düzeyinde Girişimciliği Geliştirmek Projesi kapsamında girişimci olması hedeflenen öğrencilerin ürün ve tasarımlarını inceledi, bilgiler aldı.

Türkiye, İtalya, Belçika, Romanya, İspanya ülkelerinden 40 katılımcının projede yer aldığını belirten Proje Koordinatörü Cüneyt Köşe, “Öğrencilerimizin girişimcilik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen "Avrupa Düzeyinde Girişimciliği Geliştirmek (Developing Entrepreneurship at European Level)" isimli projemiz okulumuz koordinatörlüğünde Ocak ayında Romanya´da yapılan ilk toplantıyla başladı. Kısa dönemli personel eğitimini de içeren toplantı sonrası yeterli donanıma sahip mentor öğretmenlerimiz hem eğitim personeline hem de girişimci olması hedeflenen öğrenci gruplarına girişimcilik eğitimi vermektedirler. Proje sonrasında istenen yeterliğe kavuşması beklenen öğrencilerimizin A´dan Z´ye donanımlı, kendine yeter bir firmayı tüm birimleriyle yönetmesi ve Avrupa ekonomisine katkı sunması hedeflenmektedir” dedi.

Okul Müdürü Z.Nur Öziltürk, “İlk hareketlilik Ocak 2017’de Romanya’da tüm ortakların katılımı ile yapılmış, ikincisi Nisan 2017’de İtalya’da, üçüncüsü de Ekim 2017’de Belçika’da program çerçevesinde düzenlenen bir fuarla devam etmiştir. Proje kapsamında öğrencilerimiz, Gelinlik ve Seramik konularında hazırladıkları ürün ve sunumlarını gösterme imkânı bulmuşlardır. Belçika’da düzenlenen fuarda, ülkemiz adına okulumuz en iyi katalog ödülü de almıştır. Projede yer alan, yeterli donanıma sahip mentor öğretmenlerimiz, hem eğitim personeline hem de Girişimci olması hedeflenen öğrenci gruplarına Girişimcilik eğitimi vermektedirler. Proje sonrasında istenen yeterliliğe kavuşması beklenen öğrencilerimizin A’dan Z’ye donanımlı, kendine yeter bir firmayı tüm birimleriyle yönetmesi ve Avrupa ekonomisine katkı sunması hedeflenmektedir. 4.hareketlilik ülkemizde aynı zamanda Kütahya’da 12-16 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir. Adı geçen ülkelerden 4 yönetici ve öğretmen ile 3’er öğrenci olmak üzere toplamda yaklaşık 35 misafirimiz olacaktır. Misafirlerimizi şehrimizde ağırlamak bizi çok mutlu edecektir.” dedi.

Stantları tek tek inceleyen protokol, öğrencileri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyarette, Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç, Keramika Seramik Genel Müdürü Emin Yüce, Şube Müdürü Celal Boztepe bulundu.

 

14-03-201814-03-201814-03-2018

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.