KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Ümran Aygen Ortaokulu ve Linyit Ortaokulunda Bilim Fuarlarını Açtı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Ümran Aygen Ortaokulu ve Linyit Ortaokulunda Bilim Fuarlarını Açtı.

Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Ümran Aygen Ortaokulu ve Linyit Ortaokulunda bilim fuarı sergisi açıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak  Ümran Aygen Ortaokulu ve Linyit Ortaokulunda bilim fuarı sergisi açıldı.

 

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Ümran Aygen Ortaokulu ve Linyit Ortaokulunun hazırladığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarları açıldı. Öğrencilerinin danışman öğretmenleriyle birlikte hazırlamış olduğu projelerin sergilendiği fuarı çok sayıda bilim sever ziyaret etti. Açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit´in yaptığı fuarlara; İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek, Okul Müdürleri ile çok sayıda veli katılım gösterdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, tüm öğrencileri emeklerinden dolayı kutlayarak, başarıların devamını diledi.

 

 

30-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.