KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

TBMM, bundan 98 yıl önce işgale karşı milli bir duruşun ve cesaretin somut bir adımı olarak açılmıştır. Ne mutlu ki, milletimizin kırılma noktası olan bu tarihe, dünyada eşi olmayan bir değer verilmiş ve adına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı denmiştir. Bugün bu bayramın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Öncelikle bu anlamlı günün coşkusunu ve heyecanını sizlerle paylaştığımı ifade ediyor ve hepinizin bayramını kutluyorum.   

Sevgili çocuklar;

Aziz milletimizin bağımsızlık arzusunun tacı olan TBMM’nin açıldığı bugün, size bayram olarak armağan edilmiştir. Sizler de bugünün coşkusunu, sevincini doya doya yaşayın. Çünkü 23 Nisan, dünya üzerinde farklı ırk, dil ve dindeki çocukları bir araya getirerek dünya barışına da katkıda bulunan son derece önemli ulusal bayramlarımızdan biridir.

Kıymetli Veliler;

Bugün her şeyden önce bir demokrasi bayramıdır. Elden edilen tüm kazanımlar, hiç kuşku yok ki milli iradenin yani demokrasinin tezahürüdür. Demokrasi, birlik ve beraberliğin sigortası olduğu gibi insan hakları, hukuk, kalkınma ve eğitimin de başlıca güvencesidir. Bugün ülkemizde bu ilkeleri benimsemiş dinamik bir genç nesil var. Emin olunuz ki çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras, demokrasi ve demokrasinin kazanımları olacaktır. Hiç şüphe yok ki, çocuklarımıza vereceğimiz demokrasi şuuru ve kültürüyle ülkemizin kalkınmasına çok büyük bir katkı sağlamış olacaksınız.

Sayın Valim, kıymetli konuklar,

1. Cihan savaşının ağır faturası maalesef Anadolu’ya çıkmıştı. Tüm şartlar aleyhimize olmasına rağmen milletimiz, içerde ve dışarıda hayâsızca yapılan saldırılara boyun eğmemiş,  üstün dirayetiyle istiklalini teslim etmemiştir. Elindeki sınırlı imkânlar, birlik ve beraberliğine gölge düşürmemiş, doğudan batıya, kuzeyden güneye, yedisinden yetmişine vatanını seven herkes, adeta tek yumruk olmuştu. İşte 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Gazi Meclisimiz, bu milli birlik ve beraberliğin eseridir. Bugün bizlere düşen görev, aynı şuuru koruyarak gelecek nesillerin aydınlığına vesile olmaktır. Ancak bu şekilde daha hızlı büyüyen bir Türkiye’ye kavuşmuş olacağız.

Temel felsefesi Milli Hâkimiyet olan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu topraklarda, cumhuriyetimizin 100.yılında daha da ilerlemiş bir seviyeye ulaştırmak ümidiyle, tüm milletimizin ve ayrıca çocuklarımızın bayramını kutluyor, bizlere bu imkânı veren aziz şehitlerimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman gazilerimizin hatırasını saygıyla selamlıyorum. Bayramınız kutlu olsun.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.