KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı İle İlgili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı İle İlgili Mesajı

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavı 2 Haziran tarihinde yapılacaktır. Zorunlu olmayan ve isteyen öğrencilerin katılabileceği bu sınav, 8’inci sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı, İlimiz genelinde merkezde 10 olmak üzere 28 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

Sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarımıza gereken bilgilendirmeleri yapmış bulunmaktayız. Bir gün ve iki oturum olacak sınavlarda İl genelinde 5911 öğrencimiz sınava girecektir.

8’inci sınıflar için birinci bölüm 09.30’da ve ikinci bölüm 11.30’da başlayacaktır. Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki bölüm hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 60 dakika olacaktır. Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecektir. 2 bölüm arası dinlenme süresi 45 dakika olacaktır.

Başta öğrencilerimizi yetiştiren, emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. Emek ve gayretlerinin karşılıklarını alacaklarını ümit ve temenni ediyorum.

2 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavına girecek 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.