KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: "İnanıyorum ki bu yıl her yıldan daha fazla çalışacak ve hedeflerinize ulaşacaksınız."

2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı. Kütahya’da 92 bin 658 öğrenci ders başı yaptı. 
İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: "İnanıyorum ki bu yıl her yıldan daha fazla çalışacak ve hedeflerinize ulaşacaksınız."

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında Yıldırım Beyazıt İlkokulu yeni hizmet binasında tören yapıldı.   

Törene Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı,  Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Bülent Keskin, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.  

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz video sunumuyla devam etti.   

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: "Her eğitim öğretim yılı başlangıcı, yeni heyecan, yeni beklentiler ve yeni umutlar demektir. Tüm bunlar, milli eğitim camiamız için de yeni sorumluklar anlamına gelmektedir. 2017-2018 velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, en önemlisi ülkemiz için beklentileri karşılayan, umutları canlı tutan ve sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz bir yıl olmasını yürekten diliyorum. Ayrıca geçen hafta okula başlamanın heyecanını yaşayan yavrularımıza da evinize hoş geldiniz diyor, onlara sevgilerimi yolluyorum.  

Kıymetli konuklar , Nesillerin donanımlı, değerlerine saygılı, çağdaş ve yetenekleri keşfedilmiş olarak yetiştirilmesi ortak gayemiz; aklın ve kalbin milli terbiyesini ve gelişimini evrensel değerleri de gözeterek sağlamak birleştiğimiz noktadır. Bu ortak hedefler doğrultusunda, bakanlığımız yeni bir öğretim programı hazırlamıştır. 51 müfredat yenilenmiş; yenilenme sırasında öğretmen, öğrenci, veli, STK gibi tüm eğitim paydaşlarının görüşü alınmıştır. Sonuçta da bize ait, sade, anlaşılır, kapsayıcı,  günlük hayatla ilişkili, sorgulayan öğretim programları ortaya çıkmıştır. Değerler eğitimine ve öğrencilere değerlerin kazandırılmasına yönelik kazanımlar tüm derslerde yer almaktadır. İlk olarak  2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulamaya  konulan yenilenen müfredat,  2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm sınıflarda ve derslerde uygulanacaktır.  

Değerli meslektaşlarım, Sizle bu ülkenin geleceğini şekillendiren sanatkarlarsınız.Yapılmış en demokratik, en bilimsel ve en çağdaş öğretim programlarının başarıya ulaşmasının, öncelikle sizlerin özverili çalışmasına bağlı olduğunu vurgulamak isterim. Şunu da belirtmem gerekir ki, sizlerin öğrencilerinizi yetiştirmedeki gösterdiğiniz çaba ve gönüllülük, yenilenen öğretim programının başarıya ulaşması için de bir reçete olacaktır. Her şeyden önce bu sorumluluğun bilincinde olduğunuza inancım tamdır.  

Değerli veliler, Tüm vatandaşlarımıza fırsat ve imkân eşitliği sağlayarak eğitim hizmetini götürmek bakanlığımızın temel önceliğidir.Okul ayrımı yapmadan her öğrencimize eşit imkanlar sağlamak bizim sorumluluğumuzdur.Bu doğrultuda ilimizde 2017-2018 eğitim öğretim yılında okula devam edecek 92 bin 658 öğrencimize 1.138.842 ücretsiz kitabın dağıtımı yapıldı.Hedefimiz evlatlarımızı değerlerini bilen, birbirlerine saygılı vatanını ve insanları seven, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmektir.Bu doğrultuda sizlerle yapacağımız işbirliği elzemdir.Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız toplumun bütün katmanlarının işbirliğine bağlıdır.Sizlerin bu süreçte bizlere katkı vereceğinize gönülden inanıyorum.   

Geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrenciler, Başarının yolu inanmak ve çalışmaktan geçer.Öğretmenleriniz büyük bir heyecan ve özlemle sizleri bekliyor.İnanıyorum ki bu yıl her yıldan daha fazla çalışacak ve hedeflerinize ulaşacaksınız.Milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkan, değerlerimizi yaşantısında benimsemiş örnek bireyler olacağınızı biliyor ve sizlere güveniyorum. Bu vesile ile 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başta ülkemize, maarif camiamıza, velilerimize ve çocuklarımıza hayırlı olması diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.  

Öğrencilerin İlköğretim Haftası’na dair şiirler okuduğu tören 5. sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıf öğrencilerine çiçek verilmesi ve Şeker İlkokulu Halk Oyunu Ekibinin gösterisiyle devam etti.  

Tören, Yıldırım Beyazıt İlkokulunun açılış kurdelesinin kesilmesi ve Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki protokol üyeleri tarafından öğrencilere kitap dağıtılmasıyla sona erdi.

 

18-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.