KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hamdi Sarıöz, Türkiye 2.si Öğrencileri Kabul Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hamdi Sarıöz, Türkiye 2.si Öğrencileri Kabul Etti.

 

 

Taşpakon tarafından 28-29 Mayıs 2016 tarihinde Çanakkele de düzenlenen 1. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasına ilimiz adına katılan Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanı öğrencileri yarışmaya yine damgasını vurdu. 7 kategoride yarışmaya katılan okulumuz 3 Altın ve  4 Gümüş  madalya  kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Okulumuz öğrencilerinden Sena Ezgi ACAR  yöresel lezzetlerimizden Küpet, Aybala Büşra ÇAVDAROĞLU Sıkıcık Çorbası ve Esra GENAR  Tatlıda Zerdeli  Karakız Sarması  ile En iyi meslek lisesi kategorisinde okulumuz Türkiye 2.si seçilmiştir.

 

Tatlı Tabağı kategorisinde Esra GENAR  İncir Tatlısı ile Altın madalya, Tavuk kategorisinde  Hilal YILMAZ Piliç Yelpaze ile Altın madalya, Tavuk kategorisinde Melahat TEKİN Kivi ve Yenidünya sosu eşliğinde Tavuk Sarma yaparak Altın madalya, Hamur işi kategorisinde Kader KIZIL yöresel lezzetlerimizden Mercimekli Mantı ile  Gümüş Madalya, Tatlı tabağı kategorisinde Pakize Melike AYDIN Limon ve Böğürtlen soslu irmik tatlısı ile Gümüş Madalya, Hamur işi kategorisinde Pakize Melike Aydın  Isırgan otlu ve Kırmızı biberli Örgü Mantı ile Gümüş Madalya almışlardır.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hamdi Sarıöz, yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devam etmesini temenni etti.

 

02-06-201602-06-201602-06-201602-06-2016

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.