KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz; aziz milletimizin yüzyıllardır düşmana boyun eğmediği; bağımsızlığını, bir karış vatan toprağını kanıyla, canıyla müdafaa ettiği gibi, içindeki hainlere de asla fırsat vermeyeceğini tek yürek olarak gösterdiği, dış güçlerin ve onların içimizdeki kuklalarının başarılı darbe beklerken hezimete uğratıldığı destanlaşan kutlu bir tarih olmuştur.

15 Temmuz sayısız destana sahip bu milletin son destanı, bir darbe girişimine karşı milletçe tek yürek olarak mücadele verdiği ilk destanıdır. Bu destan; o günün kaderini değiştiren ve kahramanca şehit düşen Ömer Halisdemir ile, 15 yaşında hayatının baharında şehit düşen ve darbe girişimindeki en genç şehidimiz olan Halil İbrahim Yıldırım ile, şehrimizde isimleriyle yaşayan Türkan Türkmen Tekin, Cuma Dağ, Selim Cansız ile ve isimlerini sayamadığımız diğer 245 şehidimizle, 2703 gazimizle ve 29 gün nöbet tutan milletimizle ölümsüzleşmiştir. 

Bizler, şehitlerimizin canı pahasına bize emanet bıraktığı bu cennet vatana, 15 Temmuz ruhuyla her daim sahip çıkarak gelecek nesillere emanet etmeli, gelecek nesillerimizi de bu bilinç ve inançla yetiştirmeliyiz. Mehmet Akif'in ifadesiyle, bu cennet vatanın dünyalara değişilmeyeceğini benimsetmeliyiz.

Şanlı direnişimizin 3. yıldönümünde, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyor; demokrasiye karşı yapılan darbeye direnerek ve canlarını feda ederek Türkiye'nin kaderini değiştiren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                  Hasan BAŞYİĞİT

                                                                                                                                                                                                                                                         Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.