KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümüne ulaşmanın sevinç ve gururunu, "Zafer"in gerçekleştiği bu topraklarda bir kez daha yaşıyoruz.

1071 Malazgirt Zaferi'yle Anadolu'nun kapılarını açan, geçmişi  büyük zaferlerle dolu olan milletimiz, 30 Ağustos 1922 tarihinde kazandığı zaferle bu toprakların ilelebet yurt olmasını sağlamıştır.

Milletimizin istiklalinin sembolü olan bu zafer, tüm emperyalist güçlere karşı imanın, cesaretin, vatan sevgisinin tüm dünyaya ilanıdır.

"Bu topraklar için toprağa düşenlerin" aziz hatırası için bu zafer ruhunu diri tutmak, gençlerimize bu ruhu aşılamak, en büyük görevimizdir. Yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu aziz milletimiz, zafer ruhuyla gelecek nesillerimize bu toprakları sonsuza kadar devredecektir.

Zafer Bayramı vesilesiyle bu topraklar için canını veren aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için mücadele vermiş tüm kahramanlarımızı şükranla ve minnetle yâd ediyorum. 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.