KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in; Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81. Yıldönümü Münasebetiyle Yayımladığı Mesajları

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in; Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81. Yıldönümü Münasebetiyle Yayımladığı Mesajları

Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde onu saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kahraman bir asker,  başarılı bir lider olan Atatürk; Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere emanet bırakarak bir 10 Kasım sabahı aramızdan ayrılmıştır. Her 10 Kasım O'nu andığımız, aramızdan ayrılışının hüznünü ve O'nun gibi bir komutana ve devlet adamına sahip olmanın gururunu birlikte yaşadığımız tarihtir.

10 Kasımlar Atatürk'ü anmanın yanında onu anlamanın, onun gösterdiği hedeflere ulaşmanın heyecanının, azminin tazelendiği günler olmalıdır. Bu heyecan ve kararlılık içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalmasının inancını, bilincini her zaman diri tutmak ve yeni nesillerimizi millî ve manevî değerlerine sahip çıkan; vatan, millet, bayrak aşkıyla dolu, şuurlu nesiller olarak yetiştirmek başlıca görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyorum.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.