KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger´in Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger´in Göreve Başlama Mesajı

 

               Vazifeler geçicidir. Mühim olan bir vazifeyi ifa ederken elimizden geleni yapmak, geride güzel hizmetler bırakabilmek, iyi bir şekilde hatırlanmaktır. Bunun şuuru içerisinde; devraldığımız emaneti bir adım ileriye taşımak için hep birlikte gayret göstereceğiz. Şunu kat’i surette ifade edebilirim ki şahsıma gösterilen teveccühe ve itimada layık olmaya çalışacağım. Kadim kültürel değerleriyle, tarihiyle, gelişen şehircilik anlayışıyla, ulusal sınavlardaki başarısıyla güzide bir il olan Kütahya‘da, böylesine kutsi bir vazifeye münasip görülmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayım. Her karışı tarih ve medeniyet kokan bu güzel şehirde halkımıza hizmet edecek olmak bana büyük şeref veriyor.  Bunun yanı sıra devraldığımız bu vazife ve emanetin bize büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilinci içerisindeyim. Bu ağır ve onurlu görevi ifa ederken, önyargılardan uzak, yeniliklere açık, katılımcı, istişareyi, sevgi, saygı ve hoşgörüyü önde tutan bir anlayış içerisinde bulunacağım. Bu kutsi vazifeyi, tüm mesai arkadaşlarım ve eğitim paydaşlarımızla birlikte, yüksek bir  vazife şuuru içerisinde,  azim ve gayretle yürüteceğimize, devraldığımız emaneti bir adım daha ileriye taşımak için bütün ruhumuzla çalışacağımıza inancım tamdır. Ayrıca; Kütahya’mızda bu güne kadar görev yapan, eğitim yolunda ellerinden gelen çabayı gösteren İl Milli Eğitim Müdürü arkadaşlarıma, ilimizin maarifine yaptıkları katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Onların yaptıkları hizmetler asla unutulmayacak, aynı heyecan ve şevkle sürdürülecektir.

               Özellikle de bir süre birlikte çalışma imkanına sahip olduğum önceki İl Milli Eğitim Müdürümüz, değerli mevkidaşım Coşkun Esen Bey’e ilimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.

Eğitimdeki öncelikli hedefimiz toplumun bütün kesimlerini kucaklamaktır. Milli, ahlaki ve evrensel değerlere saygılı, ülkesine ve milletine aşk derecesinde bağlı, onurlu ve ilkeli gençler yetiştirmek en önemli vazifemizdir. Eğitime yapılan yatırımın, hem uzun vadeli, hem de bir ülke ve millet için en mühim yatırım olduğunun bilincindeyiz.

 Kütahya’mızın daha ileri bir noktaya taşınabilmesi, eğitimde kalitenin daha üst seviyelere yükseltilebilmesi için öncelikle çok saygıdeğer öğretmen, idareci ve eğitim çalışanlarımızın, ardından bütün kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum temsilcilerinin katkı ve desteklerini, birikimlerini, emeklerini esirgemeyeceklerini düşünüyor, kendilerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Sabahattin DÜLGER

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.