KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN VEDA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN VEDA MESAJI

 

Dört yıl önce kuruluş ve kurtuluş madalyasını şerefle taşıyan Kütahya’ya, hizmet etme görevi şahsıma tevdi edildiğinde, büyük mutluluk duymuştum. Modern hayatla geleneklerini bir arada yaşayabilen ülkemizin kültür mirası, havası soğuk insanı sıcak şehir beni ayrıca heyecanlandırmıştı. Şimdi de, Anadolu’nun bu hoşgörü ve huzur şehrinden ayrılmanın hüznünü ve gururunu bir arada yaşıyorum. Evet, hüzünlüyüm hizmet etmekten onur duyduğum bir camiadan, değerli mesai arkadaşlarımdan, gönül defterim her daim açık olarak ayrılıyorum. Mevlana’nın dediği gibi “Gönlünü vermedikçe gönül bulamazsın.” Biz, gönlümüzü umman eyledik eğitim davasına ve karşılığında nice fedakâr gönüller bulduk. Gururluyum, her bir ferdi kıymetli olan eğitim camiasının naçizane bir neferi olarak ahlaklı, üretken bir neslin yetişmesi için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bu yolda Kütahya’mızın değerli eğitim çalışanları da, bu kutlu davada her zaman bize destek oldular. Huzurlarınızda onlara gönülden teşekkür ediyorum.

Bugün bir vedanın arifesinde sizlerin huzurundayım. Gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki, ekip ruhuyla hareket ettiğimiz dört yıllık süreçte, geride bıraktığımız bir an yoktur ki, eğitim işleriyle dertlenmeyelim. Çünkü eğitim işi bir sevda, bir gönül işidir. Biz derdimizi sevdik. Göreve geldiğimiz andan itibaren bu sevdayı değerli daire, yönetici ve öğretmen arkadaşlarımla besleyerek büyüttük. Biliyorduk ki bir çiçekle bahar olmaz, ama her bahar bir çiçekle başlardı. Şimdi görüyorum ki,  Kütahya’da bu eğitim kadrosu var oldukça her mevsim bahar olacaktır. Bu inancımı siz değerli okul yöneticilerim ve öğretmenlerime borçluyum. Sizlerin heyecanıyla başladık, azmiyle başardık ve vizyonuyla da hayallerimizi arşa taşıdık. Her zaman diri olan bu sinerji, bizi birçok yeniliğe taşıdı. Öncelikle Kütahya’da hedeflerimize engel olarak gördüğümüz ikili öğretimi sona erdirdik. Bu sayede okullarımız normal öğretim yaparak, fırsatları daha iyi görmeye başladılar. Ayrıca okullarımızın çağdaş ve teknolojik eğitim normlarına uygun hale gelmesi de bu fırsatların niteliğine büyük bir katkı sağladı. Bununla beraber, okullarımızı cazibe merkezi haline getirme sorumluluğu,  sosyal ve kültürel faaliyetleri her daim desteklememize vesile oldu. Tüm bunların sonucunda, ilimizin akademik başarı seviyesini üst sıralara çıkarmanın gururunu hep birlikte yaşadık. Şüphem yok ki, bu sinerji olduğu sürece elde edilen başarılar artarak devam edecektir. Hepimizin malumudur, eğitim işleri yeniliklerle heyecanını taze tutar. Özellikle vurgulamalıyım ki, Kütahya’mızın değerli öğretmenlerinde bu potansiyel arzu edilen seviyededir.

Dört yıl severek görev yaptığım bu kutlu şehirden ayrılırken hayatıma anlam katan birçok güzelliği de yanımda götüreceğim. Rabbim izin verdiği müddetçe de millete hizmet aşkından vazgeçmeyeceğim. Kütahya’da görev yaptığım süre boyunca her türlü çalışmamızda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve İl Genel Meclis Başkanımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Eğitimde farklılık ve yenilik oluşturmak adına yürütülen tüm projelerde her zaman birlikte hareket ettiğimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanlarına, okul yöneticilerimize ve değerli öğretmenlerimize de hassaten şükranlarımı sunuyorum.

Şair, ne güzel söylemiş;

Âvâzeyi bu âleme dâvûd gibi sal
             Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş

Kütahya yüreğimde hep bir hoş seda olarak kalacak. Teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.