KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit başkanlığında Kütahya Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğünde yapıldı. Toplantıya ilçe milli eğitim müdürlerimiz, il milli eğitim müdür yardımcılarımız ve il milli eğitim şube müdürlerimiz katıldı. Toplantıda 2017/2018 öğretim yılının birinci döneminin değerlendirilmesi ve ikinci dönemde yapılacak proje ve çalışmaların planlaması yapıldı.

Toplantıda; Bakanlığımızın "Liselere yerleştirme sistemi" kapsamında velilerin ve öğrencilerin bilgilendirilmesi amacıyla gerekli çalışmaların yapılması, taşıma kapsamında yapılan uygulamaların yakınlık ve kamu yararı esası ile yapılması, öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını kazanmaları amacıyla etkinlik planlaması yapılması, mevcut planlamaların desteklenerek devamının sağlanması, Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi ile Eğitim Bölgeleri Yönergesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Takvimine göre eksiksiz ve zamanında yapılması için gerekli tedbirlerin alınması, yenilenen öğretim programlarının uygulanması için öğretmenlerle okul idarecilerinin değerlendirme toplantıları yapması, kitap seçim modülüne eksiksiz olarak giriş yapılması, e- müfredat uygulamalarının sistem üzerinden eksiksiz kullanılması, "Kızılay Kan Bağışı" kampanyalarının artırılarak devam ettirilmesi, "Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması’nın il geneli yapılması, kırsal kesimdeki öğrencilerin şehir merkezlerini tanımaları ve kendini geliştirebilmeleri için sinema etkinliği, gezi vs. etkinlikler düzenlenmesi, "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin her ilçede aktif olarak uygulanması kararları alındı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in konuşmalarıyla sona erdi.

 

31-01-201831-01-201831-01-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.