KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kamuoyuna Duyuru

Kamuoyuna Duyuru

MEB'in 2023 eğitim vizyonunda belirlediği hedeflere ulaşabilmesinin en temel unsuru, şüphesiz insan kaynaklarına yapacağı yatırım olacaktır. Meslekî ve teknik eğitimde niteliğin artırılmasında mesleki eğitimin tanıtılması, öğrencilerin meslekî eğitime yönlendirmesi önem arz etmektedir. İlimizde meslekî ve teknik eğitimdeki farkındalığı daha da artırmak temel amacımızdır.

 İlimizde Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri döner sermaye kapsamında Mobilya, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı gibi alanlarıyla ilgili olarak üretim yapıl­makta ve hizmet sunulmaktadır. Bu kapsamda gerçekleş­tirilen faaliyetler öğrencilere çıktı odaklı uygulamalı eğitim imkânı vermekte ve sektörün istediği becerilerin kalıcı bir biçimde kazandırılmasında önemli rol oynamaktadır.

Meslekî ve teknik eğitim veren okul ve kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerin, meslekleri ile ilgili bilgi, beceri ve deneyimlerini fiilen çalışarak pekiştirmek için okullarımızın bünyesindeki atölyelerde öğrencilerimize eğitim verilmektedir. Bu kapsamda eğitim verilirken üretilen ürünler döner sermaye kapsamında değerlendirilmektedir. Öğrencilerimiz, eğitim aldıkları alanlarla ilgili pratik becerilerini geliştirirken üretime katkıları ölçüsünde de döner sermayeden pay almaktadır.

Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi, ilimizde de yasal mevzuatlar çerçevesinde gerekli şartlara ve belgelere sahip, yemek üretim ruhsatı bulunan Yoncalı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan (Taşımalı Eğitimden Yararlanan) öğrencilere öğle yemeği hizmeti vermektedir. Yoncalı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde hijyenik bir ortamda bu yemekleri hazırlamaktadırlar. Modern, hijyenik ve kaliteli bir şekilde üretilen yemekler her gün sıcak olarak kapalı termos kaplar içerisinde servis araçları ile öğrencilere ulaştırılmaktadır.

            Bu konuyla ilgili tüm iş ve işlemler yasal mevzuatlar doğrultusunda yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                        Hasan BAŞYİĞİT      

                                                                                                                                                                                                                                                      İl Millî Eğitim Müdürü

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.